Sporta studija

Ralfs Freibergs iepazīst hokeja trenera arodu

Sporta studija

Sporta studija I

Ziemeļu divcīņa - arī Latvijā pārstāvēts sporta veids

Vinogradovs 16 gadu vecumā kļūst par pirmo latvieti ziemeļu divcīņas čempionātā

Markusam Vinogradovam ir 16 gadu, taču viņš ir kļuvis par pirmo Latvijas pārstāvi, kurš startējis pasaules čempionātā ziemeļu divcīņā. Uz nākotni jaunais sportists raugās cerīgi – galvenais mērķis ir tikt uz olimpiādi un piedalīties arī Pasaules kausa posmos.

Vinogradova vecaistēvs un treneris Agris Kumeliņš ar tramplīnlēkšanu pats nodarbojās pagājušā gadsimta sešdesmito gadu beigās un septiņdesmito sākumā. Tolaik Siguldā bijuši divi tramplīni – viens no tiem tagadējās kamaniņu un bobsleja trases vietā. Vēl Latvijā ar slēpēm lēkuši Ērgļos, Valmierā, Tukumā, Daugavpilī, Ogrē, Rīgā, Kandavā un Pļaviņās. Agris atceras, ka sporta skolas autobuss, dodoties uz sacensībām, bijis pilns. Vīru sacensībās Latvijas čempionātā piedalījušies 20 dalībnieki.

Taču septiņdesmitajos gados tika nolemts pārtraukt šī sporta veida attīstīšanu, un tas Latvijā neeksistēja 35 gadus. Līdz sarosījās divi vīri – viens Ogrē, otrs Siguldā.

Tagad pirmos soļus tramplīnlēkšanā var spert tepat Latvijā – Agris Kumeliņš un Agnese Amoliņa Siguldā aprūpē mazos sportistus un trīs tramplīnus. Taču Markuss atceras, ka pats pirmos lēcienus veicis Vācijā, bet pēc tam arī Ungārijā. Viņa stāsts ietekmējis daudzus topošos tramplīnlēcējus.

Šogad viņš debitēja pasaules čempionātā ziemeļu divcīņā, esot jaunākais sacensību dalībnieks un pirmais no Latvijas. Markuss atzīst, ka treniņos lēcis par sešiem metriem tālāk, taču sacensību laikā uztraukums darījis savu.

Sākumā bijis bail, taču treniņos tramplīns iepaticies un baiļu sajūtas pazudušas. Uztraukums parādoties, ja vairāk domājot par lēcienu.

Vinogradova vecaistēvs un treneris norāda, ka lielākais darbs tiekot veikts uz zemes – imitācijas un atlēciens, lai saprastu, kā tas jādara uz tramplīna. Viņš uzskata, ka Markusam ir dotības, taču sāpīgs jautājums ir finanses.

Taču tramplīnlēkšana ir tikai viena no divām ziemeļu divcīņas disciplīnām. Otra ir slēpojums. Pasaules čempionātā tie bijuši desmit kilometri. “Ja tev lēciens nesanāk, tad zini, ka vari sevi distancē parādīt,” pauž Markuss.

Nākamo sezonu Vinogradovs pavadīs Norvēģijā, Tronheimā, kur mācīsies, trenēsies un piedalīsies sacensībās. Viņa plānos ir tikt uz olimpiskajām spēlē un tikt arī Pasaules kausa sacebsībās, lai parādītu, ka arī no mazas valsts var ko paveikt šajā sporta veidā. Pekinas olimpisko spēļu laikā Markusam būs 19 gadu – pats sākums pieaugušo konkurencē. Bet līdz tam vēl jātiek.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt