Ķīnas daiļslidotāji Veņdzjina Sui un Cuns Haņs ceturtdien Helsinkos notiekošajā pasaules čempionātā izcīnīja zelta medaļu, liecina organizatoru informācija.

Ķīnieši bija līderpozīcijās jau pēc īsās programmas, kuru noslidoja trešdien, taču ceturtdien izvēles programmā viņi arī bija labākie – tiesneši viņu sniegumu novērtēja ar 150,83 punktiem, kas kopsummā deva 232,06 punktus.

Veņdzjina Sui un Cuns Haņs. Izvēles programma

Otrajā vietā ierindojās Eiropas vicečempioni, Vācijas daiļslidotāji Aļona Savčenko un Bruno Maso, īsajā un izvēles programmā kopā sakrājot 230,30 punktus.

Aļona Savčenko un Bruno Maso. Izvēles programma

Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena pasaules čempionātā stājās Krievijas pāris Jevgeņija Tarasova un Vladimirs Morozovs, kuri izvēles programmā gan bija tikai ceturtajā pozīcijā.

Jevgeņija Tarasova un Vladimirs Morozovs. Izvēles programma

Izvēles programmā trešie labākie bija Krievijas pāris Ksenija Stolbova un Fjodors Kļimovs ar 141,03 punktiem, taču, tā kā pāris īsajā programmā sakrāja 65,69 punktus, kopsummā viņi ierindojās piektajā vietā.

Ksenija Stolbova un Fjodors Kļimovs. Izvēles programma

Jau vēstīts, ka īsajā programmā sievietēm Latvijas sportiste Angelina Kučvaļska trešdien ieguva 21.vietu, savukārt Deniss Vasiļjevs ceturtdien izcīnīja 14. vietu un abi startēs izvēles programmā.

No Latvijas vēl dejās uz ledus startēs Olga Jakušina un Andrejs Ņevskis, kam īsā deja jāslido piektdien.

Pasaules čempionāts Somijas galvaspilsētā beigsies svētdien. Sacensības tiešraidē var redzēt LTV7 un lsm.lv.