VIDEO: Martins Dukurs ar uzvaru Leikplesidā sāk Pasaules kausa sezonu

Pašreizējais titula īpašnieks Martins Dukurs piektdien uzvarēja Leikplesidas trasē, ASV, Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā, kur sākās arī cīņa par ceļazīmēm uz 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm. Tomass Dukurs sezonu sāka ar 6.vietu.

Abos braucienos Martins bija ātrākais un summā finišēja pēc minūtes un 47,54 sekundēm. Otrās vietas ieguvējs dienvidkorejietis Juns Sunbins atpalika 0,11 sekundes, bet trešo vietu ieguva Krievijas skeletonists Aleksandrs Tretjakovs 0,17 sekundes aiz uzvarētāja.

Martina Dukura otrais brauciens 

Martins pirmajā braucienā izvirzījās līderpozīcijās un teicamas prasmes apliecināja arī otrajā braucienā. Abu braucienu starta ieskrējienos Martins sasniedza trešo rezultātu aiz Tretjakova un Juna, toties finišā sāncenšus apsteidza.

Tomasa Dukura otrais brauciens 

Pēc vasarā veiktās operācijas ātrumu starta ieskrējienā vēl nav atguvis Tomass Dukurs - tieši tas viņam liedza pacīnīties par augstākajām vietām.

Trenera Daiņa Dukura komentārs pēc otrā brauciena 

Ar dēlu veikumu treneris Dainis Dukurs bija apmierināts, uzteicot gan Martinu par grūti izcīnītu uzvaru, gan Tomasu, kurš vēl atgūst labāko formu cīņā ar stipriem konkurentiem. Turklāt labs sezonas sākums ir devis pārliecību turpinājumam.

Martina Dukura pirmais brauciens 

Pirmajā braucienā Martins gan nebija visātrākais ieskrējienā, tomēr trasē sasniedza teicamu ātrumu un finišu sasniedza 0,05 sekundes ātrāk nekā tuvākais konkurents krievs Aleksandrs Tretjakovs. Vēl sekundes piecas simtdaļas ilgāk brauca dienvidkorejietis Juns Sunbins.

Tomasa Dukura pirmais brauciens 

Vasarā ceļgala operāciju pārcietušais Tomass Dukurs likumsakarīgi bija palēns starta ieskrējienā, bet trasi izbrauca labi. Pirms otrā brauciena Tomass savam jaunākam brālim zaudē 0,41 sekundi un no vietas trijniekā viņu šķir nepilna sekundes trešdaļa.

Trenera Daiņa Dukura komentārs pēc pirmā brauciena 

Treneris Dainis Dukurs pēc pirmā brauciena sarunā Latvijas Televīzijā priecājās, ka tendences ir labas, un brāļu kamanas slīd. Tas palīdzēja Martinam no 15. starta vietas tikt līdz pirmajai pozīcijai, turklāt viņa labākās kamanas ir atstātas mājās, jo Pasaules kausa Ziemeļamerikas posmi nav galvenā sezonas daļa. Savukārt Tomasa braucienā tēvs un treneris saskatīja "starta vainu", taču uzsvēra, ka no atlabstošā sportista vēl ir par agru prasīt ko vairāk.

Martins Dukurs sezonu sāk pasaules čempiona un Pasaules kausa īpašnieka godā, tomēr galvenais mērķis sportistiem šosezon ir Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles, kas risināsies 2018.gada februārī. Pasaules kausa posmu sacensības būs laba iespēja Latvijas skeletonistiem pārbaudīt spēkus un kvalitatīvāk sagatavoties olimpiskajam startam.

Latvija olimpiskajās spēlēs, iespējams, būs pārstāvēta ar trim skeletonistiem vīriešu konkurencē. Ja brāļi Dukuri ir sporta veida līderu vidū, par trešo olimpisko ceļazīmi cīnās Ivo Šteinbergs, kurš sezonu sāka Starpontinentālā kausa izcīņā, kas skeletonā ir otrs augstākais līmenis.

Jau vēstīts, ka Lelde Priedulēna skeletonā sievietēm ceturtdien Leikplesidā ieguva 16.vietu.

Vēlāk piektdien jau otrās sacensības jaunajā Pasaules kausa sezonā aizvadīs Latvijas bobsleja divnieki.

Pasaules kausa sezonā ir iekļauti astoņi posmi, kas noslēgsies 21.janvārī Kēnigszē, Vācijā. Pirmie trīs posmi līdz novembra beigām risināsies Ziemeļamerikā - ASV trasēs Leikplesidā un Pārksitijā, kā arī Vistlerā, Kanādā. 

Eiropā Pasaules kausa sezonā līdz Ziemassvētkiem būs divi posmi decembrī Vinterbergā, Vācijā, un Īglsā, Austrijā, kur vienlaicīgi sadalīs arī Eiropas čempionāta medaļas. Jaungada pirmajā nedēļā jau būs posms Altenbergā, Vācijā, kam vēl sekos sacensības Sanktmoricā, Šveicē, un Kēnigszē. Olimpiskā kvalifikācija beigsies 14.janvārī līdz ar Sanktmoricas posma noslēgumu, un kvotas sadalīs pēc sportistu iekrātajiem punktiem Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) rangā. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti