VIDEO: Ķibermanis Leikplesidā vēlreiz astotais, Melbārdis un Žaļims otrajā desmitā

Oskara Ķibermaņa pilotētais bobsleja divnieks piektdien Leikplesidas trasē, ASV, ieguva 8.vietu un atkārtoja dienu iepriekš sasniegto rezultātu Pasaules kausa sacīkstēs. Oskara Melbārža ekipāža otrajā braucienā pakāpās uz 11.vietu un par četrām pozīcijām apsteidza Uģa Žaļima divnieku. Tomēr vietām otrajā desmitā rudenī ir pakārtota nozīme, jo sezonā galvenais būs olimpiskais starts februārī Phjončhanā. 

Ātrākā bija Kodija Baskjū pilotētā mājinieku ekipāža, divu braucienu summā finišējot pēc minūtes un 51,73 sekundēm. Uzvarētājiem 0,11 sekundes zaudēja kanādietis Džastins Kripss, bet trešo vietu ieguva vēl viena mājinieka Džastina Olsena divnieks, kas no Baskjū atpalika 0,40 sekundes.

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis pēc sacensībām Latvijas Televīzijā teica, ka Melbārdis vismaz vienu labu braucienu veica. Mūžīgi jāstrādā, un rezultātu uzlabošana ir process, uzsvēra treneris. Viņš atzina, ka Ķibermanim trases vidusdaļa radīja sarežģījumus, savukārt Žaļims otro braucienu nobraucis labāk.

Oskara Ķibermaņa ekipāžas otrais brauciens 

Ķibermaņa divnieks ar stūmēju Matīsu Mikni otro braucienu aizvadīja veiksmīgāk un apsteidza vācieti Frančesko Fridrihu, kas bija priekšā pēc pirmā brauciena.

Oskara Melbārža ekipāžas otrais brauciens 

Arī Melbārdis otrajā braucienā uzlaboja savu rezultātu un iepriecināja Prūsi, rezultātu tabulā pakāpjoties piecas pozīcijas augstāk. 

Uģa Žaļima ekipāžas otrais brauciens 

Otrajā braucienā Žaļimam izdevās labāks starts, tomēr trasē krājās nelielas kļūdas, kas ietekmēja rezultātu.

Lielbritānijas ekipāžas kritiens 

Ar sarežģīto Leikplesidas trasi netika galā britu pilots Bredlijs Hols, kura kritiens aizkavēja otrā brauciena norisi.

Latvijas izlases trenera Sanda Prūša komentārs par pirmo braucienu 

Pēc pirmā brauciena Prūsis telefonsarunā Latvijas Televīzijā teica, ka Ķibermanis trases vidusdaļu neizbrauca diez cik labi, savukārt Melbārdis vēl mēģina pierast pie jaunā boba, un eksperimenti neizbēgami ietekmē rezultātu. 

Oskara Ķibermaņa ekipāžas pirmais brauciens 

Ķibermanis ar Mikni labi uzstūma startu, un trasē bija gana ātri, lai pirmajā braucienā iegūtu 9.vietu, lai gan bez kļūmēm trases vidusdaļā neiztika. No līdera amerikāņa Kodija Baskjū ātrākie latvieši atpalika 0,36 sekundes.

Oskara Melbārža ekipāžas pirmais brauciens 

Melbārža ekipāžā Daumantu Dreiškenu stūmēja pozīcijā šoreiz aizstāja Raivis Zīrups. Pēc izmaiņām Melbārža divnieks pirmajā braucienā ieņēma 16.vietu, par vienu pozīciju apsteidzot Žaļimu ar Dāvi Spriņģi. 

Uģa Žaļima ekipāžas pirmais brauciens 

Lai gan piektdien Leikplesidā jau valdīja aukstums, iepriekš ieilgušā siltuma dēļ divas sacīkstes posmā aizvadīja bobsleja divnieki.  Nākamajā nedēļas nogalē otrajā posmā Pārksitijā divreiz startēs četrinieku ekipāžas. 

Ķibermaņa divnieks Latvijas izlasē bija ātrākais arī pirmajās sacensībās ceturtdien.

Jau ziņots, ka piektdien skeletonā uzvarēja Martins Dukurs, bet Tomass Dukurs noslēdza pirmo sešinieku

Pasaules kausa sezonā ir iekļauti astoņi posmi, kas noslēgsies 21.janvārī Kēnigszē, Vācijā. Pirmie trīs posmi līdz novembra beigām risināsies Ziemeļamerikā - ASV trasēs Leikpledsidā un Pārksitijā, kā arī Vistlerā, Kanādā. Eiropā Pasaules kausa sezonā līdz Ziemassvētkiem būs divi posmi decembrī Vinterbergā, Vācijā, un Īglsā, Austrijā, kur vienlaicīgi sadalīs arī Eiropas čempionāta medaļas. Jaungada pirmajā nedēļā jau būs posms Altenbergā, Vācijā, kam vēl sekos sacensības Sanktmoricā, Šveicē, un Kēnigszē.

Olimpiskā kvalifikācija beigsies 14.janvārī līdz ar Sanktmoricas posma noslēgumu, un kvotas sadalīs pēc sportistu iekrātajiem punktiem Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) rangā. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti