Titulētā distanču slēpotāja Bjergena iegūst Phjončhanas pēdējo olimpisko zeltu

Norvēģiete Marita Bjergena izcīnīja uzvaru 30 kilometru klasiskā stila distancē ar masu startu, kas svētdien noslēdza Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu sacensību programmu. Bjergena kļuva par vienīgo sportisti, kas Phjončhanā izcīnīja piecas medaļas.

Nepilnu mēnesi pirms savas 38. dzimšanas dienas Bjergena uzvaru nodrošināja ar finišu pēc stundas, 22 minūtēm un 17,6 sekundēm. Uzvarētāja finiša taisnē bez bažām varēja gavilēt, jo otrās vietas ieguvēju somieti Kristu Permekoski apsteidza par minūti un 49 sekundēm. Bronzu nopelnīja zviedriete Stina Nilsone.

Olimpietes karjeru Bjergena noslēdza ar 15 izcīnītām medaļām, kas nevienam citam sportistam ziemas spēlēs nav bijis pa spēkam. Phjončhanā viņa kļuva arī par sudraba medaļnieci 15 km skiatlona distancē, 10 km brīvā stila slēpojumā ieguva bronzu, kā arī palīdzēja Norvēģijai uzvarēt 4x5 km stafetē un iegūt bronzu komandu sprintā.

Sudraba medaļu kļūmes dēļ zaudēja austriete Terēza Štadlobere, kura slēpoja otrā, taču pēc nejauša nepareiza pagrieziena mērķa līniju sasniedza devītā.

Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles svētdien izskanēs ar noslēguma ceremoniju, kas sāksies plkst. 13. Ceremonijas tiešraidi varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.