Pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā

Intervija ar Ralfu Bērziņu

Pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā

Intervija ar sacensību direktori Janiku Judeiku

Intervija ar Ivo Feriani (FIBT prezidents)

Starptautiskās Bobsleja federācijas šefs: Sigulda ir viena no vislabākajām vietām

Sigulda ir izcili piemērota vieta ledusrenes sporta attīstībai, tādēļ nākotnē te varētu izveidot izcilības centru, uzskata Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) prezidents Ivo Feriāni. Viņš augstu novērtēja arī Siguldas piedāvātās iespējas 2026. gada ziemas olimpisko spēļu uzņemšanai Stokholmas kandidatūras ietvaros. 

Uz 2026. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu ir divi lieliski kandidāti - Stokholma un Milāna, intervijā Latvijas Televīzijai teica Feriāni. Netkarīgi no tā, kurš kandidāts uzvarēs, bobslejā un skeletonā tā būšot ir lieliska iespēja par medaļām sacensties Eiropā. Feriāni ir Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) biedrs, bet balsojumā par 2026. gada spēļu mājvietu kā Itālijas pilsonis piedalīties nevarēs Milānas kandidēšanas dēļ.

Siguldas trasē pašlaik vēl ir problēma, jo nevar braukt bobsleja četrinieki, tomēr tas ātri tiks atrisināts, uzskata Feriāni. Nākotnē Sigulda būtu atbilstoša vieta bobsleja un skeletona izcilības centram, jo pilsētā ir piemērotas treniņu iespējas gan ziemā, gan vasarā, piebilda FIBT prezidents. 

Arī attālums no Siguldas līdz citām bobsleja un skeletona lielvalstīm nav problēma, jo sezonas sākumā tāpat ir nepieciešama vieta ar labu trasi un treniņu apstākļiem, paskaidroja Feriāni. Siguldas trasi viņš raksturoja kā gana sarežģītu, bet tajā pašā laikā pilnīgi drošu, kas ļauj pilotiem mācīties ekstrēmās situācijās.

Intervija ar Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu Aldonu Vrubļevski 

Savukārt Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka svētdien notika pirmā oficiālā sanāksme, kurā piedalījās gan Stokholmas olimpiskā pieteikuma pārstāvji, gan FIBT prezidents Feriāni un Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL), ko pārstāvēja FIL ģenerālsekretārs Einars Fogelis. Piedalījās arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāre Līga Lejiņa un IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs, kā arī Siguldas mērs Uģis Mitrevics. 

Vrubļevskis sagaida, ka Latvijas valdība un IZM kā trases īpašnieki rūpēsies par tās attīstību un uzturēšanu labā stāvoklī neatkarīgi no tā, vai Siguldā notiks cīņa par olimpiskajām medaļām.

Vācijas inženieri sanāksmes dalībniekus iepazīstinājuši ar trasē nepieciešamo pārbūvi, kā arī bija domu apmaiņa par olimpisko ciematu, ko Siguldā vēlas būvēt jaunā vietā 5,5 hektāru platībā. Savukārt par transporta loģistiku visi bijuši vienisprātis, ka nekur olimpiskajās spēlēs ledus trase vēl nav bijusi tik ērti izvietota. 

Trases pārbūve ilgtermiņā noteikti Latvijai būs ieguvums, uzsvēra LOK prezidents. 2024. gada septembrī trasei jābūt gatavai, turklāt jārēķinās, ka pārbūves dēļ vismaz viena sezona Siguldai starptautiskajā kalendārā būs jāizlaiž. 

Intervija ar Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidentu Jāni Kolu

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidents Jānis Kols uzskata, ka iespēja sarīkot Stokholmas olimpisko spēļu sacensības vairāk ir atkarīga no politiskiem lēmumiem. Ja Latvijā tas vairāk saistīts ar Siguldas trases pārbūves izmaksām, tad Zviedrijā ar politisko spēku sadalījumu pēc parlamenta vēlēšanām. Kols gan ir pārliecināts, ka Siguldas trases sagatavošana 2026. gada olimpiskajām spēlēm izmaksās lētāk nekā sāncenšiem Milānas kandidatūrā.

Intervija ar Pasaules kausa posma sacensību direktori Janiku Judeiku 

Savukārt Pasaules kausa posma sacensību direktore Janika Judeika intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka bez brīvprātīgo ieguldījuma Siguldā nebūtu viss izdevies tik augstā līmenī. 

Intervija ar Bobsleja tehniskā centra vadītāju Jāni Skrastiņu

Siguldas trases pilnvērtīga nonākšana starptautiskā apritē Latvijas sportistiem liks daudz nopietnāk analizēt savu veikumu tajā, intervijā Latvijas Televīzijā teica Bobsleja tehniskā centra vadītājs Jānis Skrastiņš. Siguldas trasi līdz šim ierasts vairāk izmantot sezonas sākumā, lai pierastu pie ledus pirms galvenajiem startiem, bet tagad pašmāju ekipāžām jāsāk strādāt rūpīgāk, lai atrastu iespējas deldēt sekundes simtdaļas rezultātu tabulā. Skrastiņš uzsvēra, ka ļoti nopietna attieksme pret bobsleju ir Vācijas izlasē, kas arī Siguldā ieradās ar ļoti lielu personālu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Interesanti