Starptautiskā federācija arbitrāžas tiesā nepanāk Krievijas bobslejistu un skeletonistu atstādināšanu

Starptautiskā Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) atteicās izskatīt Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) apelāciju, kuras mērķis bija panākt par dopingu sodīto Krievijas sportistu atstādināšanu no sacensībām, ceturtdien informēja IBSF. Starptautiskā federācija tiesā neveiksmīgi apstrīdēja Krievijai labvēlīgu IBSF komisijas lēmumu.

CAS informēja, ka nav tās jurisdikcijā izvērtēt IBSF vēršanos pret starptautiskās sporta veida federācijas struktūrā esošu komisiju. Tādēļ izskatīšanas procedūra tika pārtraukta un lietu svītroja no CAS sarakstiem.

Apelācijā starptautiskā federācija vēlējās atcelt IBSF komisijas lēmumu, kas ļāva Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sodītajiem sportistiem turpināt sacensību sezonu. SOK daudziem Krievijas bobslejistiem un skeletonistiem uz mūžu aizliedza piedalīties olimpiskajās spēlēs, taču startus citās sacensības tas neietekmē, jo lēmums jāpieņem attiecīgā sporta veida federācijai.

SOK sodīto sportistu vidū ir skeletonisti Aleksandrs Tretjakovs, Jeļena Ņikitina, Marija Orlova un Olga Potiļicina, kā arī bobslejisti Aleksandrs Kasjanovs, Ilvirs Huzins un Aleksejs Puškarevs. CAS lēmums nodrošina iespēju SOK sodu saņēmušajiem atlētiem turpināt startēt Pasaules un Eiropas kausa sacensībās. 

IBSF komisija decembra sākumā sanāksmē Minhenes lidostā konstatēja, ka nav pietiekama pamata atstādināt par dopingu Soču ziemas olimpiskajās spēlēs diskvalificētos sportistus, kam uz mūžu liegta dalība olimpiskajās spēlēs. Tomēr, ņemot vērā Krievijas sponsoru ietekmi IBSF, nevar izslēgt iespēju, ka lietas novešana juridiskā strupceļā ir starptautiskajai federācijai vēlams iznākums.

Krievijas Bobsleja un skeletona federācija arī iesniedza prasību CAS, vēršoties pret SOK lēmumu atņemt sportistiem Soču olimpiskās medaļas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Interesanti