Sporta ziņas

«Riga» FC futbolisti «pendeļu» sērijā pirmoreiz izcīna Latvijas kausu

Sporta ziņas

Izdota grāmata “Latvijas sporta lepnums 100”

Latvijas kalnu slēpotāju nedienas un plāni šosezon

Sportistiem grūti atrast finansējumu nākamajām sezonām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Gada sākumā aizvadītajās ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā pašmāju labākais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks Alpu kombinācijā izcīnīja ļoti augsto 26.vietu. Ņemot vērā šīs sporta veida masveidību pasaulē, ierobežotās iespējas latvietim trenēties kalnos un arī ne tās apjomīgākās finanses, tas ir pat ļoti izceļams rezultāts. Diemžēl Kristaps Zvejnieks kļuvis par kāda Latvijas sporta vides paradoksa upuri. Proti, pēc labiem startiem olimpiskajās spēlēs daudziem pat ir vēl grūtāk atrast finansējumu nākamajai Pasaules kausa sezonai nekā iepriekš. Kaut situācijai būtu jābūt pretējai.

Zvejnieks uzskata, ka savu lāča pakalpojumu šajā situācijā viņam izdarīja arī jaunieviestā nodokļu reforma, kas mainīja līdzšinējo kārtību, kādā varēja finansēt sporta nozares pārstāvjus.

Zvejnieks stāsta, ka līdz šim viņam bija vairāki lojāli atbalstītāji, kuri šovasar varējuši sniegt tikai daļu no iepriekš nodrošinātā atbalsta. Pasaules kausa sezonu Zvejnieks varēja uzsākt, bet bija šaubas, vai pietiks naudas, lai to arī pabeigtu. Tāpēc viņš pieņēma lēmumu gaidāmo sezonu izlaist un pievērsties trenēšanai.

Viņš Latvijas Radio apstiprināja, ka jaunajā sezonā sacensībās startēs abi viņa jaunākie brāļi Miks un Dāvis, bet viņi pagaidām vēl ir zemākas meistarības sportisti.

Tikmēr arī Latvija dāmu kalnu slēpošanās labākā sportiste jeb pirmais numurs Lelde Gasūna neuzsāks šo sezonu, jo viņa vēl atlabst no ceļgala traumas. Tāpat viņa izcēla, ka nodrošināt starptautiskajai sezonai nepieciešamo finansējumu nav viegli.

Arī Latvijas Slēpošanas federācijas pārstāvis Ivars Bācis Latvijas Radio sacīja, ka kritēriji, piemēram, lai nonāktu Latvijas Olimpiskajā vienībā, visiem sportistiem ir vienādi, bet netiek ņemts vērā konkurences apmērs. Piemēram, kādā sporta veidā sacensībās pasaules kausā startē tikai 30 sportisti, bet slēpotājiem, ņemot vērā konkurenci, iekļūt labāko 30 pulkā ir augsti vērtējams sasniegums, jo pirms tam apsteigti vismaz divreiz vairāk konkurentu.

Bācis gan uzsver, ka arī Latvijas zemāka līmeņa kalnu slēpotājiem gaidāmajā sezonā būs pietiekami daudz augstas raudzes sacensības Baltijas jūras reģionā.

Lai gan Latvijas labākie kalnu slēpotāji neuzsāks starptautisko sezonu, tomēr viņi saglabā optimismu cīnīties visu nākamo olimpisko ciklu un pretendēt uz vietu arī Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs. Kristaps Zvejnieks pauzi ieturēšot vienu sezonu, bet Lelde Gasūna cer sacensību apritē iesaistīties sezonas gaitā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti