Šorttrekists Puķītis pēc fotofiniša sasniedz olimpisko B finālu

Latvijas šorttrekists Roberto Puķītis sestdien Phjončhanā 1500 metru distancē pusfināla skrējienā līdz pat finišam pretendēja uz vietu galvenajā finālā, bet pēc fotofiniša nonāca B finālā, kur varēs pretendēt uz 10.vietu.

(papildināts pēc pusfinālu noslēguma)
Pēc fotofiniša izpētīšanas tiesneši Puķīti skrējienā ierindoja 4.vietā, bet no otrās pozīcijas, kas nodrošinātu vietu A finālā, viņu šķīra tikai 0,041 sekunde. Galvenajā A finālā tika katra pusfināla skrējiena divi ātrākie. Vēl pa diviem katra pusfināla skrējiena dalībniekiem startēs B finālā.

Skrējienā uzvarēja olimpietis no Krievijas Semjons Jeļistratovs, bet otrais finišēja kanādietis Šarls Emelēns, Sekundes divas tūkstošdaļas no A fināla palika mājinieks Seo Jira.

Lai gan teorētiski A finālā būtu jāstartē tikai sešiem dalībniekiem, vēl trīs šorttrekistus galvenajā finālā iecēla tiesneši, jo sportistus neatļauti kavēja sāncenši.

Jau vēstīts, ka pirmās kārtas skrējienā Puķītis finišēja otrais un iekļuva pusfinālā, kur startēja 22 sportisti.

Latvija šorttrekā būs pārstāvēta arī 1000 metru un 500 metru distancēs. Puķītis un Roberts Zvejnieks startēs 1000 metros, bet uz pusi īsākajā distancē varēs piedalīties viens Latvijas pārstāvis.