Šorttrekists Bērziņš Eiropas čempionāta finālā diskvalifikācijas dēļ paliek bez rezultāta

Latvijas šorttrekists Reinis Bērziņš svētdien Polijas pilsētā Gdaņskā sasniedza Eiropas čempionāta 1000 metru distances finālu, taču diskvalifikācijas dēļ palika bez rezultāta, Roberts Krūzbergs bija 13.pozīcijā, bet Anna Jansone sieviešu sacensībās ierindojās 26.vietā.

Pēc piektdien pārvarētajām priekšsacīkstēm latvieši šo distanci turpināja ar dalību ceturtdaļfinālā. Krūzbergs savā slidojumā uzvarēja, finišēdams vienā minūtē un 27,224 sekundēs, bet Bērziņš citā ceturtdaļfinālā bija piektais, taču tika iecelts nākamajā kārtā, jo krita pēc Vācijas sportista manevra.

Pusfinālā abi latvieši startēja vienā slidojumā. Krūzbergs cīņā par līderpozīciju krita un noslēdza sacensības, bet Bērziņš finišā par mata tiesu izrāva otro vietu jeb ceļazīmi uz A finālu, tuvāko sāncensi pārspējot par niekā astoņām sekundes tūkstošdaļām.

A finālā Bērziņš finišēja ceturtais, taču saņemtās dzeltenās kartītes dēļ zaudēja savu pozīciju un tika klasificēts pēdējā, 44.vietā. Uzvaru svinēja beļģis Steins Desmets, kurš par 0,133 sekundēm apsteidza nīderlandietis Jensu van T'voutu, bet trešais bija turks Furkans Akars.

Jansone sieviešu sacensībās nebija nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā un svētdien piedalījās gandarījuma kārtā, kurā savā slidojumā finišēja trešā, no otrās vietas, kas ļautu piedalīties nākamajā fāzē, atpaliekot 0,276 sekundes.

Jau ziņots, ka 500 metru distancē Bērziņš izcīnīja bronzu, Krūzbergs bija 17.vietā, bet Jansone - 23.pozīcijā. 1500 metru distancē Bērziņš izcīnīja 12.vietu, Krūzbergs ieņēma 19.vietu, bet sieviešu sacensībās Jansone sacensības noslēdza 26.vietā.

Oktobra beigās Monreālā notikušajā Pasaules kausa pirmajā posmā Krūzbergs triumfēja 1000 metros un sagādāja Latvijai pirmo zelta godalgu šāda ranga sacensībās. Bērziņš, startējot 1000 metru otrajā distancē, izcīnīja ceturto vietu. Nedēļu vēlāk Soltleiksitijā Bērziņš izcīnīja bronzu 1500 metros un arī tika pie savas pirmās godalgas karjerā.

Decembrī ceturtajā posmā Almati Krūzbergs izcīnīja vēl vienu medaļu 1000 metros, iegūstot bronzas godalgu.

Šajā sezonā Pasaules kausā iecerēti vēl divi posmi: 3.-5.februārī Vācijas pilsētā Drēzdenē un 10.-12.februārī Nīderlandes pilsētā Dordrehtā. Pasaules meistarsacīkstes no 10. līdz 12.martam plānotas Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā.