Snovbordists Petrusevičs izcīna trešo vietu Eiropas kausa noslēguma kopvērtējumā

Latvijas snovborda izlases sportists Toms Petrusevičs trešdien garantēja sev trešo vietu Eiropas kausa sezonas noslēguma kopvērtējumā sloupstaila disciplīnā.

Sezonas pēdējās sacensībās, kas risinājās Šveicē, Petrusevičs ieņēma 12.vietu.

Posmā kopā piedalījās 57 sportisti, bet par uzvarētāju kļuva francūzis Boriss Muto.

Šīs bija sezonas noslēdzošās Eiropas kausa sacensības sloupstailā, un ar sasniegto rezultātu Petrusevičam bija pietiekoši, lai viņš ar 1955 punktiem kopvērtējumā ieņemtu trešo vietu.

Savukārt par Eiropas kausa čempionu ar 2425 punktiem kļuva itālis Emiliāno Lauci, kurš trešdien bija devītais.

2012./13.gada sezonā Petrusevičs kļuva par Eiropas kausa kopvērtējuma uzvarētāju, bet gadu vēlāk bija otrais un ieguva iespēju pagājušo sezonu aizvadīt Pasaules kausa apritē, kur sloupstaila ieskaitē ar 290 punktiem palika 25.pozīcijā.

Pagājušajā sezonā ceturto vietu Eiropas kausa kopvērtējumā ieņēma Artūrs Cukunde, kurš Pasaules kausā sacentās šosezon un ar 200 punktiem ierindojās 42.vietā.

Sloupstails ir snovborda sacensību disciplīna, kurā snovbordists brauciena laikā cenšas izpildīt tehniski sarežģītus trikus lielā amplitūdā un izkoptā stilā pār dažādiem sniega parka elementiem - tramplīniem un slaidiem.