Snovbordiste Vītola pasaules čempionātā paralēlajā milzu slalomā ierindojas 37.vietā

Latvijas snovbordiste Paula Anna Vītola pirmdien Slovēnijā pasaules čempionātā paralēlā milzu slaloma kvalifikācijā ierindojās 37.vietā un neiekļuva finālsacensībās.

Kvalifikācijas pirmajā nobraucienā Vītola sacentās ar čehieti Kiaru Sonkovu. Čehijas pārstāve finišēja ar laiku 36,12 sekundes, bet Vītola atpalika par 0,15 sekundes. Vītola pirmajā nobraucienā startēja zilajā trasē un sasniedza 18.labāko laiku, taču izšķirošajam priekšsacīkšu nobraucienam no katras trases kvalificējās 16 ātrākās dalībnieces.

Vītola priekšsacīkšu kopvērtējumā ierindojās 37.vietā, bet vēlāk finālā startēja 16 labākās snovbordistes.

Kopumā kvalifikācijā piedalījās 51 sportiste, bet olimpiskā čempione Estere Ledecka īsi pirms kvalifikācijas sākuma traumas dēļ atsauca dalību no sacensībām.

Vīru konkurencē Latvija netika pārstāvēta.

Sievietēm par pasaules čempioni tika kronēta vāciete Selīna Jerga, kura finālā par 0,13 sekundēm pārspēja Krievijas Slēpošanas federācijas (RSF) sportisti Sofiju Nadiršinu. Bronzu divu austriešu cīņā ieguva Jūlija Dujmovica.

Vīriešiem uzvaras laurus plūca RSF pārstāvis Dmitrijs Loginovs, kurš finālā par nieka sekundes simtdaļu bija ātrāks par itāli Rolandu Fišnalleru. Bronza tika vēl vienam RSF sportistam, Andrejam Soboļevam.

Otrdien sportisti sacentīsies paralēlā slaloma disciplīnā.

Pasaules čempionāts frīstaila slēpošanā un snovbordā šogad norisinās četrās dažādās valstīs. Februārī Idrē, Zviedrijā, tika dalītas medaļas slēpošanas un snovborda krosā, bet šonedēļ Roglā norisinās mači snovborda paralēlajā milzu slalomā un paralēlajā slalomā. Mēneša turpinājumā Almati, Kazahstānā, un Espenā, ASV, būs čempionāti slēpošanas frīstailā un snovbordā.