Slēpotājs Bikše «Tour de Ski» posmā finišā cīnās vienatnē

Latvijas distanču slēpotājs Indulis Bikše ceturtdien Vācijā finišēja 67.vietā prestižā seriāla "Tour de Ski" ceturtajā posmā, kur dalībnieki veica 15 kilometrus brīvajā stilā ar kopēju startu, liecina organizatoru informācija. Bikše mērķa līniju šķērsoja pēdējais un no tuvākā konkurenta viņu šķīra minūte un 50 sekundes.

Uzvarēja norvēģis Emils Iversens, finišējot pēc 29 minūtēm un 49,8 sekundēm, otrās vietas ieguvēju savu tautieti Sindri Bjernstadu Skaru apsteidzot par 0,4 sekundēm. Bikši no uzvarētāja šķīra četras minūtes (+4:00,2).

"Tour de Ski" kopvērtējumā līderis ir 4.vietā finišējušais šveicietis Dario Kolonja, kam Bikše zaudē gandrīs 13 minūtes (+12:53,6) un ir pēdējais 67 atlikušo dalībnieku konkurencē.

Pirmās sacīkstes Obersdorfā bija paredzētas jau trešdien, kad sprintu vīriešiem atcēla vētras dēļ.

"Tour de Ski" uzvarētāju tādējādi noteiks pēc sešos posmos sasniegtiem rezultātiem - pēdējās divas sacensības paredzētas 6. un 7.janvārī Valdifjemmē, Itālijā, kur būs starts 15 kilometros klasiskajā stilā, kā arī deviņu kilometru iedzīšanas distance brīvajā stilā pret kalnu.

"Tour de Ski" rezultātus iekļauj arī Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā. Lai startētu katrā nākamajā seriāla posmā, dalībniekam jāiekļaujas laika limitā.

Jau vēstīts, ka pirmajā posmā Bikše sestdien sasniedza 79.vietu sprinta kvalifikācijā, nākamajās sacīkstēs ierindojās 83. pozīcijā 15 kilometru klasiskā stila slēpojumā, bet pirmdien sasniedza 73.vietu 15 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā. "Tour de Ski" Bikše debitēja pērnajā sezonā, kad kopvērtējumā finišēja 40.vietā.