Slēpotāji Pelegrīno un Falla uzvar sezonas pirmajās «Tour de Ski» sacensībās

Norvēģijas distanču slēpotāja Maikena Kaspersena Falla un itālietis Federiko Pelegrīno piektdien Lencerheidē, Šveicē, uzvarēja Pasaules kausa posma sprintā, kas vienlaicīgi bija pirmās sacensības "Tour de Ski" seriālā, liecina organizatoru informācija.

Pelegrīno finālā finišēja pēc divām minūtēm un 43,14 sekundēm, kas viņam ļāva par 0,40 sekundēm apsteigt tuvāko sāncensi krievu Sergeju Ustjugovu. Trešais finišēja Norvēģijas slēpotājs Finns Hogens Krogs.

Savukārt sievietēm Falla uzvaru nodrošināja ar finišu pēc trim minūtēm un 6,7 sekundēm. Otrās vietas ieguvēja zviedriete Ida Ingemarsdotere atpalika 0,40 sekundes, bet vēl par 0,14 sekundēm lēnākā uzvarētājas tautiete Ingvilda Flugstada Estberga noslēdza laureātu trijnieku.

Latvijas slēpotāju sacensību dalībnieku vidū nebija.

"Tour de Ski" ir populārs sacensību seriāls, kas gada sākumā risinās Pasaules kausa sacensību ietvaros. Desmito reizi rīkotajā seriālā šogad paredzēti astoņi posmi, un uzvaru kopvērtējumā var nodrošināt tikai dalībnieks, kas piedalījies visās sacensībās. Uzvarētāji kļūs zināmi 10.janvārī pēc visās distancēs pavadītā laika summas un atsevišķas balvas pasniegs arī sprintā.