Slēpotāja Eiduka «Tour de Ski» noslēdz ar teicamu iekļūšanu desmitniekā pēdējā posmā

Latvijas spēcīgākā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka svētdien Itālijā finišēja 10.vietā 10 kilometru brīvā stila distancē pret kalnu, ar ko noslēdzās tūre "Tour de Ski", liecina rīkotāju informācija. Eiduka prestižajā sacensību sērijā pirmo reizi veica visus posmus un ir vienīgā Latvijas slēpotāja, kas startējusi "Tour de Ski".

Pēdējā posmā slēpojumā ar kopīgu startu uzvarēja zviedriete Eba Andersone, kura finišēja pēc 36 minūtēm un 45,6 sekundēm. Džesija Diginsa mērķa līniju šķērsoja 9,2 sekundes vēlāk otrajā vietā, kas amerikānietei neliedza kļūt par uzvarētāju tūres kopvērtējumā. Trešo vietu noslēguma posmā ieguva Francijas slēpotāja Delfīna Klodela 32,6 sekundes aiz Andersones.

Latvijas sportisti no uzvarētājas šķīra minūte un 29,2 sekundes. Startēja 41 slēpotāja. Tūres kopvērtējumā Eiduka ieņēma 24.vietu 10 minūtes un 7,0 sekundes aiz uzvarētājas.

Patrīcija sākotnēji gan neplānoja startēt visā tūrē, jo 20 gadu vecajai sportistei sezonā galvenās sacensības būs februārī pasaules čempionātos U-23 vecuma grupā un pieaugušajiem.

Eiduka trešo reizi startēja "Tour de Ski", kur sasniegtos rezultātus ieskaita arī Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā.

Vīriešiem otro gadu pēc kārtas "Tour de Ski" uzvarēja krievs Aleksandrs Boļšunovs, kurš pēdējā posmā finišēja otrais aiz sava tautieša Denisa Spicova. Arī vīrieši svētdien sacentās 10 kilometru brīvā stila distancē pret kalnu.

Atšķirībā no Pasaules kausa posmiem, kas notika pirms gadumijas, jaunajā gadā "Tour de Ski" posmos startē arī Zviedrijas un Somijas sportisti, bet slēpošanas lielvalsts Norvēģija arvien atturējās, norādot uz epidemioloģiskiem riskiem un par savu galveno mērķi nosaucot labus rezultātus pasaules čempionātā, kas februāra pēdējā nedēļā startēs Obersdorfā, Vācijā.