Slēpotāja Eiduka PK posmā klasiskā stila disciplīnā ierindojas 53.vietā

Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka sestdien Somijā Pasaules kausa (PK) sezonas pirmajā posmā desmit kilometru klasiskā stila disciplīnā ierindojās 53.vietā, kamēr uzvaru svinēja titulētā norvēģiete Terēze Juheuga.

Dienu iepriekš sprintā 30.vietu izcīnījusī Juheuga sestdien klasiskajā stilā desmit kilometrus noslēpoja 25 minūtēs un 4,01 sekundē. Viņa par 21,8 sekundēm apsteidza zviedrieti Frīdu Kārlsoni, bet vēl nepilnas piecas sekundes lēnāka bija Eba Andešsone.

Eiduka uzvarētājai zaudēja divas minūtes un 44,3 sekundes, finišējot 53.vietā starp 72 sportistēm, kuras sasniedza finišu. Šāds sniegums Eidukai deva 87,54 FIS punktus.

Vēlāk 15 kilometru distancē klasiskajā stilā startēja arī vīri, starp kuriem ātrākais bija norvēģu zvaigzne Juhaness Klēbo. Viņš finišu sasniedza pēc 34 minūtēm un 4,6 sekundēm. Otrās vietas ieguvējs Aleksejs Červotkins no Krievijas viņam zaudēja 15,2 sekundes, bet tautietis Aleksandrs Boļšunovs bija vēl nepilnas trīs sekundes lēnāks.

Boļšunovs pagājušajā sezonā izcīnīja uzvaru kopvērtējumā.

Vīru sacensībās finišu sasniedza 84 sportisti, taču igauņiem Marko Kilpam un Kasparam Pārsonam tas nebija pa spēkam. Latvija šajā konkurencē nebija pārstāvēta.

Jau ziņots, ka Eiduka piektdien sezonas pirmajā posmā sprintā klasiskajā stilā kvalifikācijā ierindojās 41.pozīcijā.

Sezonas pirmajās sacensībās uzvaras laurus plūca zviedriete Linna Svāna un norvēģis Ēriks Valness.

Svētdien gaidāmas iedzīšanas sacensības brīvajā stilā, kurās Eiduka centīsies ielauzties vadošajā trīsdemitniekā.