Slēpotāja Eiduka neatbalsta distanču vienādošanu sievietēm un vīriešiem

U-23 pasaules vicečempione distanču slēpošanā Patrīcija Eiduka nav priecīga par starptautisko sacensību reglamentā ieviestajām izmaiņām, vienādojot sieviešu un vīriešu distanču garumu, ceturtdien informēja sportistes komandā.

Pēc nepilniem diviem mēnešiem Rukā, Somijā, sāksies Pasaules kausa sezona distanču slēpošanā, kur sievietēm paredzētas tāda paša garuma distances kā vīriešiem. Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) kongresā maijā pieņēma izmaiņas, kas būs spēkā Pasaules kausa posmos, kā arī pasaules junioru čempionātā, bet neatteiksies uz pasaules čempionātu pieaugušajiem 2023. gada februārī.

U-23 pasaules čempionātā 10 kilometru klasikā stila distancē sudraba medaļu izcīnījusī Eiduka par jauninājumu nepriecājas.

"Es personīgi neatbalstu šādas izmaiņas, jo man ir tikai 22 gadi un esmu vēl salīdzinoši jauna. Ja es būtu dažus gadus vecāka, tad, iespējams, skatītos uz to savādāk," Eiduku citēja viņas komandā. "Par labu šīs izmaiņas nāks tām, kuras ir pieaugušākas un kurām, teiksim, ir 25–30 gadi. Viņas ir nobriedušākas, līdz ar to būs priekšrocības no garākām distancēm".

Eiduka sagaida, ka arī citām jaunākām slēpotājām būs grūtāk.

"Pagaidām jūtu, ka savos 22 gados neesmu īsti tam gatava. Uzskatu, ka šīs pārmaiņas būs nopietnas, varētu teikt pat – skarbas," atzina Eiduka. "Domāju, ka nebija īsti pareizi vienādot distances, jo lielvalstu pārstāvju pārsvars pār mazāko valstu pārstāvēm būs vēl lielāks. Līdz ar to varētu palikt neinteresantāk. Turklāt ir liela starpība – slēpot 30 km vai 50 km," stāstīja Eiduka.

Zviedrijas slēpotājas esot priecīgas par distanču vienādošanu, taču Edukas viedoklim līdzīga attieksme ir arī Norvēģijas slēpotājām, kuras ir skeptiskas par vienādu distanču principu. Titulētā Terēze Juhauga saskata, ka, ieviešot 50 km distanci, sieviešu slēpošana kļūtu mazāk aizraujoša skatītājiem klātienē un televīzijā. Vienisprātis ar Juhaugu ir arī vairākas jaunākas Norvēģijas izlases slēpotājas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti