Skolu ziemas olimpiskais festivāls Ērgļos aizvadīts radošās noskaņās

Divas dienas Ērgļos jau tradicionāli notika Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls, pulcējot vairāk nekā 1200 skolēnu no 139 skolām. Patīkamu pārsteigumu  sarūpēja olimpieši Juris Šics, Kristers Aparjods un Inārs Kivlenieks, kuri ieradās klātienē, lai kopā ar festivāla vēstnesi Madaru Apsi sveiktu dalībniekus.

Atklāšanas ceremonijā pie Ērgļu vidusskolas tika pacelts olimpiskais karogs, dots sportistu un tiesnešu zvērests, kā arī iedegta olimpiskā lāpa. Ir uzaugusi jau paaudze, kuri paši piedalījās ziemas festivālā un kuru bērni šeit sporto, pasākumā teica Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis. 

Ērgļos aizvadīts skolu ziemas olimpiskais festivālsInita Kresa-Katkovska

Pirmajā sacensību dienā Ērgļos sadalīja ziemas festivāla medaļu komplektus 11 disciplīnās, tai skaitā arī sniega volejbolā, kas tāpat kā disku golfs programmā bija iekļauts kā paraugdemonstrējumu sporta veids, neskaitot rezultātus skolu kopvērtējumā. 

Viena no pasākuma rīkotāju komandas Ilva Ciemīte uzsvēra, ka skolēni paši izceļas arī ar radošo garu, tādējādi ik gadu programmā tiek iekļauts kāds no līdz šim nebijušiem sporta veidiem.

Lielāko dalībnieku skaitu sacensībām pieteica Rīgas Angļu ģimnāzija, Jelgavas 4. vidusskola un Rīgas Vācu ģimnāzija – attiecīgi 55, 53 un 49 skolēnus. Jelgavniekus atveda Natalja Gorškova, kura 2015. gadā tika atzīta par gada labāko sporta skolotāju. Arī šoreiz, satikta Viešūrkalnā, viņa varēja palepoties ar panākumiem - slidošanā iegūtas piecas zelta godalgas, no tām divas stafetēs.  

Biatlonā dominēja daugavpilieši, izcīnot uzvaras piecās no astoņām ieskaites grupām. Hokejā uzvarēja Mārupes vidusskola, 2. vietā - Tukuma Raiņa ģimnāzija, 3. vietā - Ogres 1. vidusskola. Sniega volejbolā uzvarēja Rīgas 6. vidusskola, aiz sevis atstājot Rīgas Angļu ģimnāziju un Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolu.

Ziemas festivāls nav tikai sportiska cīņa, bet arī draudzīga kopā sanākšana un satikšanās jauniešiem no visas Latvijas. Par to, ka šī tradīcija turpināsies, pārliecināts ir arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis. Pēc pāris gadiem festivāls varēs svinēt jau 25. jubilejas reizi.

Šoreiz labākos panākumus medaļu kopvērtējumā nodrošināja Siguldas Valsts ģimnāzija, kam sekoja Jelgavas 4. vidusskola un Madonas Valsts ģimnāzija. Latvijas skolu jauniešu cīnījās par godalgām 14 sporta veidos un lielajā skolu stafetē.

Ziemas festivālā savulaik startējuši tādi Latvijas elites sportisti kā Daumants Dreiškens, Kristaps Zvejnieks, Liene Fimbauere, Roberts Rode, Madara Līduma, Anete Brice un arī šī gada festivāla vēstnesis skeiteris Madars Apse. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Interesanti