Sporta studija

Oskars Ķibermanis par pirmo uzvaru pasaules kausa posmā!

Sporta studija

Sporta studija

Ar rollerslēpēm škērsojis Ameriku, tagad bauda dzīvi «»Vanagkalnā«» - Raimonds Dombrovskis

Šķērsojis Ameriku ar rollerslēpēm, Raimonds Dombrovskis saimnieko Latvijā slēpošanas bāzē

Raimondam Dombrovskim savulaik neizdevās sasniegt sportista karjeras augstāko virsotni – piedalīties Kalgari olimpiskajās spēlēs. Toties ''kā trakais'' viņš nokļuva no Arktikas līdz Meksikas robežai 90 dienās. Uz rollerslēpēm. Bet tagad kā trakais plosās slēpošanas bāzē “Vanagkalns'', palīdzot vietējiem iemīlēt sportu.

Dzīves līkloči Raimondu un viņa vecākus 17 gadu vecumā aizveda uz ASV – tur viņš turpināja attīstīt savu iemīļoto sporta veidu – biatlonu. Raimonds kļuva par septiņkārtēju ASV čempionu. Taču augstākais punkts karjerā Raimondam netika sasniegts – Kalgari olimpiskās spēles gāja secen. Dažas nedēļas pirms starta plīsa aklā zarna.

Taču 1988. gada sezona deva viņam impulsu paveikt to, ko neviens nekad nebija vēl izdarījis Ar rollerslēpēm viņš devās no Arktikas līdz Meksikas robežai, ceļā pavadot 90 dienas.

“Neiespējamais ir iespējams,” teic Dombrovskis. Kā piemēru viņš min BMX riteņbraukšanu un latviešu gūtās divas olimpiskās zelta medaļas, atgādinot, ka agrāk BMX nebija olimpiskais sporta veids.

“Bet tie idioti no Valmieras panāca, ka BMX ir olimpiskais sporta veids. Viss ir iespējams,” tā Dombrovskis.

Pirms 14 gadiem viņš ieradās “Vanagkalnā” īstenot savu sapni. Tagad te ir slēpošanas trases 50 kilometru garumā. Pats Raimonds gan šosezon uz slēpēm bijis pāris reizes – novembrī, kad uzsnidzis pirmais lielais sniegs. Bet tad slēpošanas priekus izjauca slimība.

Atceroties brīdi, kad uzsācis savu darbību, viņš teic – kā trakais ar burānu braucis uz Jaunpiebalgu, bet cilvēki brīnījušies - nez, kam tās slēpošanas trases būs vajadzīgas. Tagad Jaunpiebalgā esot ap 200 slēpotājiem. Ne gluži tā, ka visi vienā dienā uz slēpēm uzkāps, bet kaut kādi 70 esot regulāri slēpotāji. Daži uzkāpjot uz slēpēm un atbraucot uz “Vanagkalnu” paēst desertu.

“Tas ir kaifs,” teic Dombrovskis. Kaifs arī cilvēkiem, kuri februārī pulcēsies “Vanagkalna” festivālā, kurš risināsies jau sesto gadu.

“Vanagkalnu” Dombrovskis uztver kā pensijas fondu. Paplosīšoties vēl dažus gadus, tad atdošot visu kādam prātīgam cilvēkam, kurš viņam sūtīs naudu, kamēr pats Raimonds ceļos pa pasauli. Tā gan šobrīd ir tikai vīzija. Bet, kā saka Dombrovskis: “Jābūt skaidrai vīzijai. Labai vīzijai. Un tikai jāmauc.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Interesanti