Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Dainis Dukurs: Gribu strādāt ne tikai strādāšanas dēļ

Skeletona «tēvs» Dainis Dukurs: Publiskai rēķinu kārtošanai būtu jāpieliek punkts

Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē 26 gadus strādājušajam Dainim Dukuram 10. decembris būs pēdējā darbadiena direktora amatā, kur viņam neizpalika asi konflikti ar sporta veidu vadītājiem. Par skeletona ieviesēju Latvijā uzskatītais Dukurs pirmdien Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" neatkāpās no iepriekš paustajiem uzskatiem, bet tajā pašā laikā pauda pārliecību, ka iesaistītajām pusēm būtu jāatsakās no publiskas vainīgo meklēšanas kā nelietderīgas nodarbošanās. 

Dukurs turpina strādāt skeletonā, kur ne tikai palīdz saviem dēliem Martinam un Tomasam augstāko sasniegumu gūšanā, bet arī ir apņēmies izveidot savu ledus akadēmiju jauniešiem, kas būtu jaunāki par sporta veidā iesaistīto pašreizējo jauno maiņu. Dukurs nule kā ticies ar Siguldas pašvaldības vadītājiem un pēc pirmajām sarunām saskata pozitīvu virzību akadēmijas tapšanā. 

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) amatpersonas ar Dukuru iepriekš viens otru vainoja nepieņemamā rīcībā, tomēr

Siguldas trases līdzšinējais direktors uzskata, ka runāts ir gana un tālāka eskalācija nav neviena interesēs.

"Kāds sabiedrībai labums no publiskas rēķinu kārtošanas? Tam būtu jāpieliek punkts un jānodarbojas ar lietām, kas sezonas gaitā nepieciešamas," teica Dukurs. "Es no savas puses esmu pateicis visu," viņš piebilda.

Dukurs uzsvēra, ka strīdos iesaistītajiem tāpat turpmāk būs jāstrādā kopā, tādēļ mētāšanās ar apvainojumiem ir lieka. Viņš atzina, ka attiecības ar LBSF vadību arī iepriekš nebija labas, bet uzteica Latvijas Kamaniņu sporta federāciju (LKSF) kā labu trases sadarbības partneri, jo LKSF menedžeris Kristaps Mauriņš atšķirībā no LBSF darba plānu iesniedz jau mēnesi iepriekš. 

Pēc Dukura teiktā nojaušams, ka

domstarpības ar LBSF veicināja federācijas noraidošā attieksme pret viņa izstrādāto programmu jaunatnes skeletona attīstībai.

Par brāļu Dukuru sasniegumiem valdība piešķīra skeletona attīstībai 26 000 eiro, un Dainis Dukurs uzrakstīja savu attīstības programmu, ko iesniedza arī Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Taču LBSF valde programmu neakceptēja un Dukurs nolēma iet savu ceļu. Viņš arī noliedza apgalvojumus, ka nebūtu devis Latvijas jaunajiem skeletonistiem Dukuru kamanas. 

Dukurs neatkāpjas arī no principiālas nostājas pret Krievijas skeletonistiem Aleksandru Tretjakovu un Jeļenu Ņikitinu, kuri 2014. gadā Soču ziemas olimpiskajās spēlēs iegūtās medaļas saglabāja tikai ar Starptautiskās sporta arbitrāžas tiesas lēmumu, kurā viņu dalība dopinga shēmā tika atzīta par nepietiekami pierādītu. 

Atteikumu vienā no Pasaules kausa posmiem pielaist Tretjakovu un Ņikitinu brīvajiem treniņiem Dukurs uzskata par pamatotu,

lai gan tādēļ par viņu sūdzējās kā par augstprātīgu un pret citām nācijām neiecietīgu vadītāju. Dukurs rakstījis paskaidrojumu Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), kas pārkāpumus nesaskatīja. 

Dukurs uzsvēra, ka Sigulda nav vienīgā trase pasaulē, kur dopinga ēnā bijušajiem sportistiem gaidīt pretimnākšanu ir lieki. Līdzīga situācija esot arī, piemēram, Leikplesidā un Vinterbergā. "Tikai tur nezvana ministrijām," piebilda Siguldas trases ilggadējais direktors.

Ar Krievijas dopinga sistēmu Soču olimpiskajās spēlēs Dukurs negrasās samierināties un nojaušams, ka tā teju uz visiem laikiem ir ietekmējusi viņa uzskatus.

"Pazemojums, kas bija jāpiedzīvo Sočos, ir palicis uz visiem laikiem," atzina Dukurs. "Dopinga sāga Sočos iznīcināja olimpisko garu."

Ar Latvijas skeletona junioriem strādā treneris Gints Dzērve, bet Dukurs vēlas savu akadēmiju veidot atsevišķi. Dukura seniora mērķis ir sagatavot sportistus, kas 2024. gadā varētu piedalīties jaunatnes olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā. "Šobrīd ir tukšums, ko vajag aizpildīt," nepieciešamību piesaistīt vēl jaunākus sportistus raksturoja Dukurs. "Gribu strādāt ne tikai strādāšanas dēļ."

Savā akadēmijas komandā Dukurs plāno strādāt kopā ar skeletonā pieredzējušo Ivo Šteinbergu, kā arī rēķinās ar abu dēlu pieredzi.

Dukurs pastāstīja, ka sākts būvēt modulāros skeletonus, kas būs ātri pielāgojami dažāda svara un auguma braucējiem.

Par savu uzdevumu Dukurs uzskata sportistu sagatavošanu un cer, ka Siguldas trase viņiem nebūs slēgta arī pēc paša aiziešanas no direktora amata. Dukurs uzsvēra, ka rezultātu veido ne tikai treneris un sportists, bet arī fizioterapeiti un ledus meistari. Pirms trases direktora amata pamešanas Dukurs aicināja neizšķaidīt Siguldas ledus brigādi, kas, pēc viņa teiktā, ir unikāli prasmīga.

KONTEKSTS: 

LBSF un LKSF vainoja Daini Dukuru par neatsaucību un nekvalitatīviem trases pakalpojumiem. LBSF arī saskatīja Dukura vainu resursu koncentrēšanā tikai saviem dēliem.

Dukurs neērtības Latvijas sportam skaidroja ar nepieciešamību Siguldas trasei pelnīt, kā arī vainoja LBSF vadītājus Krievijas sportistu interešu lobēšanā. Izglītības un zinātnes ministrijā konfliktā saskatīja abpusēji neveiksmīgu komunikāciju, bet pārkāpumus Daiņa Dukura rīcībā neatrada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt