Skandināvi Madonā dominē distanču slēpošanas sacensībās; mājiniekiem labākā Eiduka ar 38.vietu

Zviedrijas distanču slēpotāja Anna Dūvika un norvēģu sportists Hovars Soloss Teugbūls piektdien sporta un aktīvās atpūtas bāzē "Smeceres sils" Madonā izcīnīja uzvaras Skandināvijas kausa noslēdzošā posma sprinta sacensībās, bet no mājinieku sportistiem labākā bija jaunā Patrīcija Eiduka, kura ieņēma 38.vietu.

Dāmu sacensībās, dalībniecēm mērojot 1,1 kilometru distanci, Dūvika finālā pārspēja savu tautieti Mariju Nordstrēmu, bet trešā palika norvēģiete Lote Idensa Venga.

Savukārt vīriem 1,7 kilometru distancē visu goda pjedestālu aizņēma norvēģi. Uzvaru guva Teugbūls, kurš pārspēja slavenā tautieša Petera Nurtuga brāli Tomasu, bet trešais palika Vēgards Bjerkreims Nilsens. Tomass Nurtugs savulaik ir uzvarējis arī pasaules kausa posmā.

Tikmēr no mājiniekiem neviens slēpotājs izslēgšanas sacensībās neiekļuva, bet kvalifikācijā labākā bija Eiduka.

Viņa finišēja pēc divām minūtēm un 24,05 sekundēm, arī kvalifikācijā uzvaru guvušajai Dūvikai zaudējot 11,87 sekundes. Eiduka sacensībās tika pie 139,55 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktiem.

Vēl Inga Paškovska ieņēma 49.vietu, kas viņai deva 160,52 FIS punktus. Savukārt pārējās Latvijas pārstāves nespēja izslēpot no 200 FIS punktiem. Natālija Kovaļova palika 63., Kitija Auziņa 64., veterāne Laima Klauža 68., Laura Elizabete Kvāle 69.vietā, kamēr Paula Bergfelde un Vineta Pētersone ieņēma pēdējās divas vietas 73 dalībnieču konkurencē.

Tikmēr vīru sacensībās kvalifikācijā ātrākais bija Andrēass Stēns, kamēr no Latvijas vīriem augstāko vietu ieņēma Oskars Muižnieks, kurš ierindojās 103.vietā, nopelnot 136,59 FIS punktus.

Zem 200 FIS punktiem izslēpoja arī Raimo Vīgants, kurš palika 114.vietā (161,42 punkti), kamēr pārējie mājinieki palika dalībnieku saraksta beigu daļā.

Sacensības aizvadīja 156 distanču slēpotāji.

Skandināvijas kausa trešajā posmā dalībnieki sestdien startēs distancēs ar intervāla startu, bet svētdien notiks sacensības iedzīšanas distancēs. Sestdien dāmas veiks piecus, bet kungi desmit kilometrus, savukārt svētdien dāmām būs divas reizes garāka distance, kamēr vīri slēpos 15 kilometrus.

Madonā šīs sacensības, kuras tiek uzskatītas par otrām prestižākajām aiz Pasaules kausa posmiem, notiek pēc gada pārtraukuma.

Sacensībām ir pieteikušies 250 dalībnieki no desmit valstīm, tostarp no Japānas un ASV, kamēr 117 sportisti pārstāv Norvēģiju.

Dalībnieku vidū ir arī vairāki atlēti, kuri šosezon vai iepriekšējās sezonās ir kāpuši uz goda pjedestāla Pasaules kausa posmos. Tā norvēģis Sīmens Hegstads Krīgers gada sākumā vienā no prestižā "Tour de Ski" posmiem ieņēma trešo vietu, bet Pasaules kausa kopvērtējumā viņš šobrīd ir augstajā 13.vietā.

Sacensībās startē arī norvēģis Daniels Stoks, kurš februāra sākumā bija otrais Pasaules kausa posmā Phjončhanā, kā arī slavenā norvēģu slēpotāja Petera Nurtuga brāļi Tomass un Evenss. Savukārt dāmām dalībnieču vidū būs Pasaules kausa etapā uzvaru savulaik guvusī zviedriete Jennija Ūberja, kā arī vairākas sportistes kuras triumfējušas pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā.

Latviju šoreiz nepārstāv valsts labākais slēpotājs Indulis Bikše, kurš svētdien Somijas pilsētā Lahti pasaules čempionātā slēpos 50 kilometru distanci.

Pirmie divi šīs sezonas Skandināvijas kausa posmi notika Lillehammerā (Norvēģija) un Lahti (Somija).