Silovam piektā vieta Pasaules kausa posma 1500 metru B divīzijā

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs sestdien Nīderlandē izcīnīja piekto vietu Pasaules kausa sezonas ceturtā posma 1500 metru B divīzijā.

Latvijas labākais ātrslidotājs distanci veica vienā minūtē un 47,522 sekundēs, kas bija tieši par sekundi lēnāk nekā šajā divīzijā uzvarējušajam beļģim Matiasam Vostē.

Par savu sniegumu Silovs nopelnīja 16 Pasaules kausa punktus.

Vēlāk sestdien 1500 metru sacensības aizvadīs arī spēcīgākās A divīzijas sportisti, bet abu divīziju rezultāti netiek skaitīti kopā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka piektdien Silovs šī posma ietvaros nekvalificējās masu starta finālam. Viņš pusfinālā nevienā no starpfinišiem netika pie punktiem, finišēdams pēc astoņām minūtēm un 0,950 sekundēm, kas viņam savā skrējienā deva vien 12.vietu.

Finālā no katra pusfināla iekļuva astoņi ātrākie sportisti.

Silovs karjeru sāka kā šorttrekists, bet neilgi pirms Vankūveras Olimpiādes pievērsās arī ātrslidošanai un kļuva par pirmo sportistu, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis abās disciplīnās. Šogad Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš izcīnīja augsto ceturto vietu 1500 metru distancē un bija 15.pozīcijā 1000 metros, bet masu startā, kas debitēja Olimpiādes programmā, nepārvarēja pusfināla barjeru.

Šosezon Pasaules kausā ātrslidošanā paredzēti pieci posmi un finālposms.