Siguldā bobslejisti un skeletonisti sadalīs Eiropas junioru čempionāta godalgas

Siguldā piektdien un sestdien notiks Eiropas kausa izcīņas sezonas pēdējais posms bobslejā un skeletonā, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas junioru čempionāts. Sacensībās piedalīsies gan debitanti, gan titulēti sportisti no Eiropas un citiem kontinentiem. Dalībnieku gan nebūs ļoti daudz, toties ir ieradušies visi spēcīgākie pretendenti. 

Latviju bobsleja sacensībās pārstāvēs Ralfa Bērziņa divnieka ekipāža, kura šosezon uzrādījusi augstvērtīgus rezultātus Pasaules kausa izcīņā. Vēl bobslejā startēs Dāvja Kaufmaņa un Helvija Babra vadītās ekipāžas.   

Sigulda gatava uzņemt jaunos skeletonistus un bobslejistusInita Kresa-Katkovska

Bobsleja izlases treneris Sandis Prūsis telefonintervijā Latvijas Radio pastāstīja, ka katram duetam ir savi uzdevumi un spējām atbilstoša tehnika. Joprojām saglabājas tendence, ka spēcīgie stūmēji, izrādot interesi un spējas, ar laiku kļūst par pilotiem. Prūsis gan uzsver, ka vājāku stūmēju interese par pilota pozīciju netiek veicināta, jo nākotnē tas liegtu izveidot maksimāli efektīvas ekipāžas.

Skeletonā Latviju sacīkstēs pārstāvēs Krists Netlaus, Elvis Veinbergs un Mārtiņš Muižnieks, bet sieviešu konkurencē - Dārta Zunte un Endija Tērauda. Lai gan treniņos dominējošās pozīcijas bija gan mājiniekiem, gan krieviem un vāciešiem, tomēr īstais spēku samērs parādīsies tikai sacīkšu atmosfērā.

Latvijas skeletona junioru izlases treneris Gints Dzērve sacīja, ka katram ir uzdevums sasniegt savu labāko rezultātu, bet jāņem vērā, ka pašmāju braucēji ir ļoti jauni, nevienam vēl nesasniedzot junioriem atvēlēto 23 gadu vecumu. Treniņos

arī Latvijas skeletonistes parādīja, ka ir konkurētspējīgas trasē, kas ir ļoti labi sagatavota un ļoti droša.

Vai veiksmīgi nostartējot un labi noorganizējot sacīkstes Siguldā, tas varētu dot kādu pozitīvu bonusu arī cerībām par olimpisko spēļu rīkošanu 2026. gadā kopā ar zviedriem? Sandis Prūsis uzskata, ka Zviedrijas valdībai vispirms jāsakārto attiecības ar savu opozīciju un tikai tad varētu kļūt īstenojams jautājums par reālu kandidēšanu.

Pašlaik nav jautājums par to, vai Sigulda būtu gatava, bet gan par to, vai gatava būs Stokholma, saka Prūsis. Pašlaik viņam šķiet, ka emocionāli olimpisko spēļu rīkošanai Sigulda ir vairāk gatava nekā Stokholma.

Skeletonā Eiropas kausa sezonas astotais posms būs sestdien, kad pirmo braucienu veiks gan vīrieši, gan sievietes. Vēlāk labākie 20 sportisti aizvadīs otro sacensību braucienu, turpinot cīņu arī par Eiropas junioru čempionāta godalgām.

Bobslejā sezonas septītais posms divnieku ekipāžām vīriešiem un astotais posms sievietēm notiks piektdien no diviem dienā. Sestdien plkst. 14 sāksies pēdējais, astotais posms vīriešu bobsleja divniekiem. Arī bobslejā vīriešiem Eiropas junioru čempionāta medaļas sadalīs sacensībās sestdien. 

Siguldā līdz šim jau ir notikuši Eiropas kausa posmi bobslejā un skeletonā, bet pirmo reizi vienlaicīgi risināsies vecā kontinenta junioru čempionāts. Skatītājiem Siguldas trasē abas dienas ieeja bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Interesanti