Pēcpusdiena

Pasliktinājušies skolēnu rezultāti centralizētajos eksāmenos

Pēcpusdiena

30. jūnijā noslēdzas Maltas prezidentūra ES, rīt sākas Igaunijas prezidentūra

Latvijas bobslejistiem un skeletonistiem būs īpašas dopinga pārbaudes

Sandis Prūsis: Vieglāk sportistiem būtu ievadīt mikročipu - kā suņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Septiņi Latvijas bobsleja un skeletona sportisti iekļuvuši 35 atlētu sarakstā, kurus Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) gaidāmajā olimpiskajā sezonā sola uzraudzīt īpaši rūpīgi.

 

Starptautiskā federācija publicējusi sarakstu ar 35 sportistiem, kuriem tiks veiktas regulāras dopinga pārbaudes, un tieši latviešu šajā sarakstā ir visvairāk. Tajā iekļuvuši vadošie Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, kā arī Lelde Priedulēna, vadošie bobsleja piloti Oskars Melbārdis un Oskars Ķibermanis, kā arī pieredzējušais stūmējs Daumants Dreiškens un jaunais sportists Matīss Miknis.

Skeletona izlases galvenais treneris Dainis Dukurs sarunā ar Latvijas Radio pauda pārsteigumu, ka šajā sarakstā nav iekļauti Krievijas sportisti, uz kuriem pēc Maklarena ziņojuma krīt pamatīga ēna dopinga jautājumos. Bet pašas pārbaudes treneri neizbrīna: “Mūs pārbaudīja, pārbauda un pārbaudīs. Mūs vairāk izbrīnīja, ka šajā sarakstā ir tikai divi Krievijas sportisti.”

Viņaprāt, šādā sarakstā jābūt iekļautiem visiem krievu sportistiem, un būtu godīgi, ja tur atrastos kāds no ASV vai Kanādas – sportistiem, kuri cīnās par augstām vietām.

Dukurs uzsvēra, ka tas, ka šajā sarakstā minēti septiņu Latvijas sportistu uzvārdi, saistāms ar to, ka Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas sponsors ir “Gazprom”, un, kas maksā, tas arī pasūta mūziku.

Savukārt bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis par šāda saraksta esamību bija dzirdējis tikai no žurnālistiem. Par pašām pārbaudēm viņš nav pārsteigts, jo tās notiekot visu laiku un esot gana komplicētas. “Vieglāk sportistiem būtu kā suņiem ievadīt mikročipu vai uzlikt kādu sprādzi, lai kontrolētāji redz, kur sportists ir,” pauda Prūsis.

Viņš pastāstīja, ka ir bijuši gadījumi, kad sportists ir Latgalē savā lauku sētā. Atbrauc kontrolētājs, pieklauvē pie durvīm, neviens neatver durvis, un top ziņojums, ka sportists nav sasniedzams. Lai gan sportists aizgājis pie kaimiņa, piemēram, pēc sērkociņiem.  

Runājot par to, ka šajā sarakstā ir iekļauts tik daudz Latvijas sportistu un tik maz, piemēram, dopinga skandālos skartās Krievijas sportistu, Prūsis norādīja, ka, visticamāk, ir vēl kāds saraksts, kurā iekļauti jau aizdomās esošie. Taču viņš šai situācijai īpaši nesekojot līdzi, uzticoties profesionāļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti