Pēcpusdiena

Lielbritānija iedarbina Lisabonas līguma 50. pantu. Sāksies "Brexit" sarunas

Pēcpusdiena

E-prasmju nedēļā pievērš uzmanību uzņēmēju zināšanām par datu drošību

Valsts meklēs iespējas finansiāli atbalstīt bobsleja un skeletona inventāra atjaunošanu

Renes sporta veidiem nepieciešams papildu finansējums tehniskajiem risinājumiem

Valsts meklēs iespējas atbalstīt tehniskos ziemas sporta veidus, lai pienācīgi sagatavotos ziemas olimpiskajām spēlēm. Inventāra iegādei bobslejistiem un skeletonistiem nepieciešami 450 tūkstoši eiro.

Bobsleja un skeletona federācija, veicot 2016./2017.gada sacensību sezonas analīzi bobslejā un skeletonā, kā arī apkopojot nozares speciālistu ieteikumus un lai nodrošinātu konkurētspējīgu cīņu par medaļām 2018.gada ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, izkristalizējusies akūta nepieciešamība steidzami atjaunot bobsleja un skeletona tehnisko inventāru abu sporta veidu olimpiskajām komandām.

Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs norādīja, ka renes sporta veidu pārstāvji Dienvidkorejā ir nonākuši pie secinājuma, ka, lai nākamgad olimpiskajās spēlēs pretendētu uz augsta kaluma medaļām, ir jāinvestē tehnikā. Proti, daudzas valstis šajā virzienā ir spērušas platu soli uz priekšu.

Severs norādīja, ka nauda tiks meklēta jau šā gada budžetā un no sporta federācijām tiek gaidīta jau aprīlī detalizēta tāme. Plānots, ka jau aprīlī valdībā varētu virzīt jautājumu par papildu finansējuma piešķiršanu.

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis “Pēcpusdienai” pastāstīja, ka Latvijas bobslejisti jau līdz šim visu laiku ir investējuši sponsoru piešķirtos līdzekļus tehnikas attīstībā. Taču, viesojoties Dienvidkorejā, tapis skaidrs, ka par spīti tam, ka Latvijas bobslejisti ir ļoti labi un spēj uzskriet vislabākos startus, tehniskajā ziņā iepaliek no konkurentiem.

Ekmanis neslēpa, ka jau risinās sarunas ar bobsleju kamanu ražotāju, kurš ar inventāru apgādā pasaules čempionus. Tuvāko nedēļu laikā federācijai ir jāizdara pasūtījums un jāiemaksā līdzekļi. Ekmanis uzskata, ka, ja valsts piešķirtu papildu finansējumu, tas būtu ļoti noderīgi, ņemot vērā, ka šobrīd bobslejā ir trīs vienlīdz labas ekipāžas, kuras varētu nodrošināt ar labāko tehniku. Līdz šim bijis tā, ka kāda ekipāža braukusi ar tehnikas “pārpalikumiem”.

Latvijas skeletona izlases treneris Dainis Dukurs pastāstīja, ka, lai Latvijas skeletonisti Phjončhanas olimpiskajās spēlēs varētu sasniegt visaugstākos mērķus, svarīgi ir divi komponenti – sportistu sagatavotība un tehnika. Šajā sezonā skeletonisti pārliecinājušies, ka viņu skeletoni labi skrien pie gaisa temperatūras plusos, taču mīnusos tehnika ir pievīlusi. Lai sekmīgi startētu olimpiādē, jābūt tehniski gataviem arī aukstiem laikapstākļiem, tādēļ papildu finansējums būtu nepieciešams.

Taču, ja valdība nespēs rast līdzekļus pietiekamā apjomā, Latvijas skeletonisti turpinās strādāt un investēt arī savus līdzekļus, lai olimpiskajās spēlēs sasniegtu augstākos mērķus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt