Puķītis tomēr 11.vietā šorttrekā 1500 metru distancē

Roberto Puķītis sestdien Phjončhanā finišēja ceturtais 1500 metru distances B finālā, kas Latvijas šorttreka slidotājam nodrošināja 11.vietu kopvērtējumā. Pēc divu A fināla dalībnieku sodīšanas olimpisko spēļu oficiālajā lapā Puķītis tika ierindots 11.vietā, un visbeidzot tika atzīts, ka tiešām viņš ierindots vienu pozīciju aiz labāko desmitnieka.

(precizēta Roberto Puķīša vieta)
Par B fināla uzvarētāju piecu dalībnieku konkurencē kļuva ķīnietis Haņs Tiaņju, kurš Puķīti apsteidza par 0,244 sekundēm un nodrošināja 8.pozīciju kopvērtējumā.

Galvenajā A finālā pirmo zelta medaļu Phjončhanā mājiniekiem nodrošināja Hjodžuns Lims, bet sudrabu un bronzu sadalīja attiecīgi Nīderlandes šorttrekists Sjinkie Knegts un olimpiskais sportists no Krievijas Semjons Jeļistratovs.

Lai gan teorētiski A finālā būtu jāstartē tikai sešiem dalībniekiem, vēl trīs šorttrekistus galvenajā finālā iecēla tiesneši, jo sportistus pusfinālos neatļauti kavēja sāncenši.

Jau vēstīts, ka pirmās kārtas skrējienā Puķītis finišēja otrais un iekļuva pusfinālā, kur nodrošināja dalību B finālā.

Latvija šorttrekā būs pārstāvēta arī 1000 metru un 500 metru distancēs. Puķītis un Roberts Zvejnieks startēs 1000 metros, bet uz pusi īsākajā distancē varēs piedalīties viens Latvijas pārstāvis.