No sacensībām atstādina karjeru jau beigušos Krievijas bobslejistus un skeletonistu

Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF) trešdien atstādināja no sacensībām karjeru jau beigušos piecus sportistus, kurus Sarptautiskā Olimpiskā komiteja sodīja par dopinga pārkāpumiem 2014.gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs. IBSF lēmums vēl neparedz Soču spēļu medaļu pārdali.

IBSF uz nenoteiktu laiku atstādināja bobslejistus Aleksandru Zubkovu, Alekseju Ņegodailo, Dmitriju Truņenkovu un Olgu Stuļņevu, kā arī savulaik skeletonā startējušo Sergeju Čudinovu.

Lai gan visi atstādinātie sportista karjeru jau ir beiguši, IBSF sankcijas liedz viņiem jebkādā statusā piedalīties IBSF pasākumos. Vistiešāk tas ietekmēs divas Soču olimpiskās zelta medaļas zaudējušo Zubkovu, kurš ir Krievijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidents.

IBSF informēja, ka atstādinātajiem sportistiem ir tiesības prasīt savas lietas izskatīšanu.

Zubkovs Sočos pirmo vietu ieguva kopā ar Alekseju Vojevodu, bet četriniekos viņa stūmēji līdzās Vojevodam bija arī Ņegodailo un Truņenkovs.

Pēc Zubkova diskvalifikācijas Soču četrinieku sacensībās zelta medaļas pienākas Oskara Melbārža ekipāžai, taču par godalgu pārdali IBSF vēl nav lēmusi.

Jau iepriekš IBSF atstādināja Krievijas skeletonistus Aleksandru Tretjakovu un Jeļenu Ņikitinu, kam dopinga pārkāpumu dēļ atņemtas attiecīgi Soču olimpisko spēļu zelta un bronzas medaļas. Viņu lietas IBSF komisija skatīs 1.decembrī Minhenes lidostā Vācijā. Abi Krievijas sportisti sēdē piedalīsies neklātienē ar interneta komunikāciju starpniecību, vēstīja aģentūra TASS.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti