Lihtenšteinas kalnu slēpotāja Veirātere pirmoreiz izcīna Kristāla globusu

Tina Veirātere ceturtdien Aspenā, ASV, uzvarēja Pasaules kausa sezonā pēdējās sacensībās supergigantā, kas Lihtenšteinas kalnu slēpotājai ļāva pirmo reizi izcīnīt mazo Kristāla globusu par pirmo vietu disciplīnas kopvērtējumā, vēstīja aģentūra AP.

Pirms pēdējām sacīkstēm līdere kopvērtējumā bija slovēniete Ilka Štuheca ar 15 punktu pārsvaru pār Veirāteri. Tomēr trasē ātrāka bija Lihtenšteinas slēpotāja, finišējot pēc minūtes un 11,66 sekundēm, ar nopelnītajiem 100 punktiem nodrošinot pirmo vietu gan sacīkstēs, gan sezonas kopvērtējumā.

Štuheca bija otrā ar rezultātu 1:12,01 un vienas sekundes simtdaļas pārsvaru pār itālieti Federiku Brinjoni. Vairākas sportistes piedzīvoja pamatīgus kritienus, tostarp arī titulētā amerikāniete Lindseja Vona, būtiskus savainojumus gan negūstot.

Sezonas kopvērtējumā Veirātere uzvarēja ar piecu punktu pārsvaru un papildināja kalnu slēpotāju ģimenes trofeju kolekciju. Viņas māte Hannija Vencele vairākkārt kļuva par Kristāla globusu ieguvēju, un viena šāda balva ir arī Tinas tēva Harti Veirātera rēķinā.

Pasaules kausa kopvērtējumā Štuheca saglabāja teorētiskas izredzes uz uzvaru, jo divas sacīkstes pirms sezonas beigām viņa no amerikānietes Mikaelas Šifrinas atpaliek 198 punktus.

Saistītie raksti
1 komentārs
laaabii
superīgs nobrauciens bija
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti