Latvijas šorttrekisti Eiropas čempionātā koncentrēsies startam stafetē

Latvijas šorttreka izlase nedēļas nogalē Eiropas čempionātā Vācijā galveno uzmanību veltīs startam stafetē, lai izcīnītu augstu vietu un pēc iespējas lielākam sportistu skaitam nodrošinātu finansējumu augstvērtīgiem treniņiem nākamajā sezonā.

Labs starts stafetē ļaus iekļaut labu sastāvu Latvijas Olimpiskajā vienībā, un tas ir nepieciešams, lai nākamgad varētu turpināt strādāt, pastāstīja izlases trenere Evita Krievāne. Eiropas čempionātā Latvija būs jaunākā komanda ar sportistu vidējo vecumu 18 gadi. Ikdienā viņi trenējas Jelgavā.

Eiropas čempionāts būs pēdējās sacensības pirms Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm, kur Latviju pārstāvēs Roberts Zvejnieks un Roberto Puķītis, kurš gatavojas ar Itālijas izlasi. Latvijas izlasē puišiem labi sparinga partneri jau mēnesi ir divi padsmitgadnieki jaunzēlandieši.

Izlases šorttrekists Reinis Bērziņš uzskata, ka stafetes komandai Eiropas čempionātā Drēzdenē ir pa spēkam iekļūt labāko sešiniekā. Sezonā pirmajos divos Pasaules kausa posmos Eiropas komandu konkurencē Latvijai bija 4.vieta, tātad sešinieks ir reāls mērķis, paskaidroja Bērziņš. 

Brāļiem Krūzbergiem un Bērziņam sezona gan izvērtās saraustīta, jo viņi saslima ar meningītu. Taču Reinis uzsver, ka tagad jūtas labi un viss ir kārtībā. 

Latvijā īstenotās šorttreka programmas mērķis ir 2022.gadā uz ziemas olimpiskajām spēlēm aizvest stafetes komandu un cīnīties par medaļām. 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti