Latvijas slēpotājas pasaules čempionātā sprintā netiek tālāk par kvalifikāciju

Izlases līdere Patrīcija Eiduka ceturtdien pasaules čempionātā Vācijā nepārvarēja kvalifikāciju sprinta distancē, kur labāko trīsdesmitniekā netika arī citas Latvijas distanču slēpotājas, liecina organizatoru informācija. Par pasaules čempioniem sprintā kļuva norvēģis Juhanness Hesflots Klebo un Zviedrijas slēpotāja Jūna Sundlinga.

(papildināts pēc finālsacensībām)
Eiduka 1,2 kilometru slēpojumā klasiskajā stilā sasniedza 43.vietu 3,97 sekundes aiz TOP30 sportistēm, kas turpinās cīņu izslēgšanas sacensībās. Kitija Auziņa un Samanta Krampe ieņēma attiecīgi 73. un 75.vietu, savukārt Estere Volfa ierindojās 82.vietā.

Finālā zelta medaļu izcīnīja Sundlinga, par 2,32 sekundēm apsteidzot sudraba laureāti norvēģieti Maikenu Kaspersenu Fallu, bet bronzu nodrošināja vēl 0,03 sekundes lēnākā slovēniete Anamarija Lampiča.

Labāko rezultātu kvalifikācijā 111 dalībnieču konkurencē sasniedza zviedriete Johanna Hagstrēma, finišējot pēc divām minūtēm un 39,33 sekundēm. Eiduka viņai zaudēja 15,03 sekundes.

Eidukai labākas izredzes uz augstu vietu būs otrdien paredzētajā 10 kilometru distancē, kas risināsies viņai parocīgākajā brīvajā stilā. 10 kilometrus slēpos arī biatloniste Baiba Bendika.

Vēlāk ceturtdien sprintā vīriešiem labākais no latviešiem kvalifikācijā bija 70.vietu ieguvušais Raimo Vīgants. Indulis Bikše bija 75., bet Niks Saulītis un Lauris Kaparkalējs ierindojās attiecīgi 83. un 101. pozīcijā 157 dalībnieku konkurencē. Labāko rezultātu kvalifikācijā 1,5 kilometru distancē sasniedza Klebo.

Finālsacensībās vīriešiem visu pjedestālu aizņēma norvēģi - Eriks Valness no Klebo atpalika 0,66 sekundes, savukārt bronzas laureāts Hovards Sūlass Taugboels pavasara saules pakausētajā mīkstajā trasē čempionam zaudēja 0,80 sekundes.

Pasaules čempionāta pirmajā nedēļas nogalē Obersdorfā sestdien vēl būs sacensības skiatlonā vīriešiem un sievietēm, bet svētdien medaļniekus noteiks komandu sprintā. Pasaules čempionāts ilgs līdz 7. martam.