Latvijas kērlingistes kvalifikācijā Čehijā pretendēs uz olimpisko ceļazīmi

Sieviešu kērlinga valstsvienība otrdien Čehijas pilsētā Plzeņā startēs ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā un pretendēs kļūt par vienīgajām Latvijas pārstāvēm Phjončhanā komandu sporta veidos. Par pēdējām divām ceļazīmēm cīnīsies septiņas komandas, un favorītes būs citas, tomēr arī latvietēm ir izredzes iepriecināt savus atbalstītājus. 

Turnīrā līdz 10.decembrim Latvijas sieviešu izlases pretinieces būs Čehijas, Dānijas, Itālijas, Ķīnas, Somijas un Vācijas kērlingistes. Savukārt olimpiskās ceļazīmes kabatā jau ir ASV, Japānai, Lielbritānijai, Kanādai, Krievijai, Dienvidkorejai, Šveicei un Zviedrijai. 

Latvijas sieviešu kērlinga izlase gatava startam olimpiskajā kvalifikācijāMārtiņš Kļavenieks

  Iespēju piedalīties olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Latvija nodrošināja ar dalību 2014.gada pasaules čempionātā Kanādā. Pēc vietas pasaules rangā Latvijas izlase olimpisko pretendentu konkurencē ir viszemāk, tomēr šoruden Eiropas čempionātā latvietes izcīnīja ceļazīmi uz elites līmeni, stiprinot cerības izrādīt nopietnu konkurenci arī olimpiskajā kvalifikācijā.

  Latvijas izlases kapteines palīdze Santa Blumberga Latvijas Radio apstiprināja, ka komanda uz Čehiju nedodas tikai piedalīties. Kapteine Iveta Staša-Šaršūne Eiropas čempionātā novembrī saslima un treniņos pirms olimpiskās kvalifikācijas starta nepiedalījās, bet Čehijā būs laukumā. Pirmā spēle Latvijai otrdien būs pret Vāciju.

  Komandas vispirms izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pirmās un otrās vietas ieguvējas sacentīsies par pirmo ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm. Spēles zaudētājas nākamajā mačā tiksies ar trešās vietas ieguvējām un noskaidros otras ceļazīmes īpašnieces.

  Latvijas izlases treneris Ritvars Gulbis uzsvēra, ka komandā ir labs pieredzes un jaunības sakausējums. Izlasē spēlē divas skolnieces - astotās klases audzēkne Evelīna Barone un Madara Bremane, kura mācās 12. klasē. Blumberga ir studente, bet pieredzējušākas komandā ir Ieva Krusta un Staša-Šaršūne. Krusta uzsvēra, ka vecuma atšķirības var sajust sadzīvē, bet ne laukumā, kur visas spēj sevi parādīt no labākās puses. 

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Ziemas sports
  Sports
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti