Latvijas kamaniņu sporta izlase gandarīta par sezonā pirmo treniņnnometni Norvēģijā

Latvijas kamaniņu sporta izlase oktobrī pilnā sastāvā aizvadīja nedēļu ilgu sezonas pirmo treniņnometni Lilehammerē, Norvēģijā, un komandā ar paveikto ir apmierināti, piektdien informēja Latvijas Kamaniņu sporta federācijā (LKSF). 

Lilehammeres trasē sportisti aizvadīja pirmos braucienus uz ledus un atguva braukšanas sajūtas pēc fiziskās sagatavošanās procesa vasarā. Treniņnometnē sportisti veica pa 25 braucieniem. Līdztekus treniņiem trasē kamaniņu braucēji turpināja strādāt fiziskās sagatavotības uzlabošanai.

Izlases kamaniņbraucēja Kendija Aparjode nometni raksturoja kā izdevušos, un sportisti pat pārsteidzis, ka jau pēc dažiem braucieniem diezgan ātri braukšanas sajūtas bija atgūtas. Aparjode uzsvēra, ka nometne bija ļoti noderīga un nepieciešama arī tādēļ, ka šosezon tur norisināsies Eiropas čempionāts.

"Likās, ka nemaz nav bijis vasaras pārtraukums. Visi braucieni man tiešām bija izdevušies, izņemot vienu, kad nesanāca itin nekas, bet pārējie braucieni bija ļoti labi un diezgan stabili," Aparjodi citēja LKSF. "Man ir liels prieks par stabilitāti. Trase man patika, tā arī bija labā stāvoklī. Varēja izbaudīt gan ātrāko, gan ne tik ātro ledu. Kad mēs atgriezīsimies Norvēģijā uz Eiropas čempionātu, tad trase būs nedaudz citādāka, būs vēsāks un ledus līdz ar to arī cietāks, kaut kādas nianses būs citādākas. Šī nometne noteikti nāca par labu, jo deva arī stimulu Pasaules kausu sezonai. Paralēli visam norisinās fiziskie treniņi, tāpēc noteikti būs izaugsme gan fiziskajā formā, gan starta rāvienā."

Arī Latvijas izlases treneris Daniels Fogelis uzskata, ka uz pirmā ledus gājis ļoti labi un pat labāk nekā iepriekš cerēts. Visi jaunie sportisti diezgan ātri uztvēruši trasi un tajā pareizās līnijas. Fogelis nešaubās, ka sportisti sezonai noteikti būs gatavi.

Pasaules kausa sezonu kamaniņbraucēji sāks decembra pirmajā nedēļas nogalē Īglsā, Austrijā, bet vēlāk līdz Jaungadam paredzēti posmi Kanādā un ASV. Savukārt pēc gadumijas Pasaules kausa sezona atsāksies ar ceturto posmu janvāra sākumā Siguldā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti