Latvijas kamaniņu divnieks Upīte un Ozoliņa Pasaules kausa noslēdzošajā posmā ierindojas 4.vietā

Latvijas ekipāža Anda Upīte/Sanija Ozoliņa sestdien Vinterbergā Pasaules kausa kamaniņu sportā (PK) pēdējā, devītajā posmā palika uzreiz ārpus labāko trijnieka, un Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna ierindojās septītajā pozīcijā, kopvērtējumā Latvijas ekipāžām noslēdzot sezonu attiecīgi ceturtajā un desmitajā vietā.

Ziediņa/Zvilna, kuras pirmajā braucienā startēja kā ceturtās, trasi veica 44,569 sekundēs, kas bija septītais labākais rezultāts, zaudējot līderēm austrietēm Selīnai Eglei un Larai Mihaelai Kipai 0,653 sekundes.

Savukārt Upīte/Ozoliņa, startējot ar septīto numuru deviņu ekipāžu konkurencē, finišu sasniedza 44,145 sekundes un, atpaliekot no austrietēm 0,229 sekundes, bija otrās.

Otrajā braucienā Ziediņa/Zvilna, krītot jau finišā, trasi veica mazāk nekā sekundes desmitdaļu lēnāk un abu braucienu summā saglabāja septīto vietu, bet Upīte/Ozoliņa, neveiksmīgi aizvadot otro braucienu, noslīdēja uz ceturto pozīciju.

Abu braucienu summā uzvaru svinēja Egle un Kipa, kuras finišēja minūtē un 28,169 sekundēs. Otrās bija vācietes Jesika Dēgenharta/Šaijena Rozentāla, zaudējot 0,339 sekundes, bet itālietes Andrea Fetere/Mariona Oberhofere atpalika 0,385 sekundes un noslēdza labāko trijnieku.

Upīte/Ozoliņa piekāpās uzvarētājām 0,427 sekundes, bet Ziediņa/Zvilna zaudēja 1,030 sekundes.

Pirmo vietu Pasaules kausa kopvērtējumā ar 1010 punktiem izcīnīja Fetere/Oberhofere. Ar 915 punktiem otro vietu ieņēma Egle/Kipa, bet Dēgenharta/Rozentāla ar 898 punktiem bija trešās.

Upīte/Ozoliņa ar 637 punktiem sezonu noslēdza ceturtajā vietā, bet Ziediņa/Zvilna ar 257 punktiem ieņēma desmito vietu.

Latvietēm nestartējot sezonas pirmajos posmos Ziemeļamerikā, Upīte un Ozoliņa bija ceturtās Insbrukā, Altenbergā un Vinterbergā, pirmās un otrās - Siguldā. Titulētās juniores Ziediņa/Zvilna Altenbergā debitēja Pasaules kausā ar devīto vietu, Vinterbergā ierindojoties vietu augstāk, bet pirms nedēļas Sanktmoricā finišējot trešajā vietā.

Sestdien uz starta stāsies vēl sievietes, bet svētdien notiks vieninieku sacensības vīriešiem, kā arī komandu stafete.

Sacensībām Vinterbergā pieteikušies 99 sportisti no 14 valstīm - 21 sieviete, 28 vīrieši, deviņas sieviešu ekipāžas, kā arī 16 vīriešu dueti.