Latvijas bobsleja šefs: Starptautiskās federācijas vadītāju vēlēsim tikai pēc mūsu interesēm

Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) prezidenta amatam ir pieteikušies trīs kandidāti, un jūnija beigās gaidāmajās vēlēšanās Latvijas bobsleja un skeletona federācija (LBSF) atbalstīs savu interešu realizēšanai piemērotāko pretendentu neatkarīgi no citiem nosacījumiem, lsm.lv trešdien pastāstīja LBSF prezidents Jānis Kols.

Uz IBSF prezidenta amatu 27.jūnijā Romā paredzētajās vēlēšanās kandidēs organizācijas pašreizējais vadītājs itālietis Ivo Feriani, Šveices pārstāvis Frics Burkards un Kanādas bobsleja un skeletona federācijas prezidente Sāra Storija. Feriani amatā ir jau divus termiņus, un viņu var ievēlēt vēl tikai vienu reizi. Kols uzsvēra, ka svarīgas būs kandidātu programmas, lai izšķirtos, kuru atbalstīt.

"Nekā personiska, tikai bizness," sporta veida Latvijas federācijas nostāju gaidāmajās vēlēšanās raksturoja Kols. 

LBSF prezidents no amata kandidātiem vēlas sagaidīt skaidru nostāju vairākos svarīgos jautājumos. Pirmkārt, atteikšanos no Krievijas naudas ietekmes IBSF, jo finansiāli tā ir maza summa, bet rada būtiskas sekas, uzskaitīja Kols. Viņš piebilda, ka ir gaidāma kāda Ķīnas uzņēmuma kļūšana par IBSF sponsoru, ņemot vērā 2022.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu Pekinā, un tas ļaus atteikties no Krievijas naudas.

Latvijas bobsleja un skeletona federācija arī nevēlas starptautiskās federācijas aklu pakļaušanos feminisma tendencēm, ja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) prasa palielināt sieviešu dalības īpatsvaru uz citu sacensību rēķina, otrajā plānā atstājot sportiskos principus. Latvijai arī ir būtiski nostiprināt Siguldas trases lomu starptautiskajā sacensību kalendārā, piebilda Kols.

Latvieši pamudināja uzņēmēju un Sanktmoricas bobsleja kluba viceprezidentu Burkardu pretendēt uz IBSF prezidenta posteni, tomēr tas nenozīmē, ka viņam vēlēšanās ir garantēts LBSF atbalsts. Viss būs atkarīgs no Burkarda piedāvājuma un prasmes pārliecināt par savu atbilstību, uzsvēra Kols. 

LBSF prezidents sagaida, ka visi trīs kandidāti nesteigsies izlikt savus trumpjus, bet gan pietaupīs tos līdz pašam vēlēšanu priekšvakaram. Tādēļ pašlaik prognozēt uzvarētāju vēlēšanās esot priekšlaicīgi. Sagaidāms, ka Feriani drīzumā apstiprinās par ziemas sporta veidu pārstāvi SOK izpildkomitejā, tomēr tas vēl negarantē SOK prezidenta Tomasa Baha lojālā sabiedrotā uzvaru IBSF vēlēšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Interesanti