Latvija pirmo reizi olimpiskajās spēlēs būs pārstāvēta ar tiesnesi daiļslidošanā

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) profesore Agita Ābele februārī būs viena no 52 daiļslidošanas tiesnešiem Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, trešdien informēja LSPA. Pirmo reizi olimpisko daiļslidošanas sacensību tiesāšanā būs iesaistīta Latvijas tiesnese.

Ābele ir vienīgā augstākās kategorijas Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) tiesnese Latvijā individuālajos un pāru slidojumos. Olimpiskajās spēlēs viņa tiesās četras disciplīnas – vīriešu un sieviešu slidojumus gan individuālajos, gan komandu sacensībās.

ISU augstākās kategorijas tiesneses sertifikātu Ābele ieguva 2013.gadā un kopš tā laika vairākkārtīgi tiesājusi pasaules un Eiropas daiļslidošanas čempionātos, kā arī pasaules jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Lillehammerē. Viņa iepriekš ir komentējusi četru olimpisko spēļu daiļslidošanas turnīrus Latvijas Televīzijā.  

Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs daiļslidošanā Latvija būs pārstāvēta pēc 24 gadu pārtraukuma. Uz Dienvidkoreju pošas nule kā Eiropas čempionātā 4.vietu ieguvušais Deniss Vasiļjevs, kā arī Diāna Ņikitina. 

Ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā notiks no 9. līdz 25. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Interesanti