Kalnu slēpotājs Zvejnieks kļūst par Latvijai pirmo ziemas Universiādes čempionu

Latvijas vadošais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks trešdien izcīnīja zelta medaļu Kazahstānas pilsētā Almati notiekošajā Universiādē, triumfējot Alpu kombinācijas sacensībās. Šī Latvijas valstij Ziemas Universiādē ir pirmā medaļa tās pastāvēšanas vēsturē.

Zvejnieks pirmo vietu ieņēma jau pēc pirmā brauciena, kurā sportisti sacentās supergigantā. Savu tuvāko sekotāju latvietis apsteidza par 0,07 sekundēm.

Savukārt otrajā braucienā sportistiem bija jāveic Zvejnieka kroņa disciplīna - slaloms. Tajā Latvijas sportists sasniedza otro ātrāko rezultātu, bet ar to bija pilnīgi pietiekami, lai gūtu drošu uzvaru. Summā Zvejnieks par 0,88 sekundēm apsteidza Nīderlandes pārstāvi Mārtenu Meinersu.

Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Matejs Falats no Slovākijas, kurš arī pirms diviem gadiem Universiādē šajā disciplīnā izcīnīja bronzu.

Pirms tam šajā Universiādē Zvejnieks supergigantā ierindojās 14.vietā. Turpinājumā Universiādē gaidāmas arī milzu slaloma un slaloma sacensības.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam Latvijas studentu izlase hokejā Universiādes turnīra otrajā mačā trešdien ar 1:7 piekāpās Krievijas valstsvienībai, kas komplektēta lielākoties no Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) spēlētājiem. Vienīgos vārtus Latvijas labā šajā mačā guva Olafs Aploks.

Pēc Romāna Kudinova un Andreja Aleksejeva precīzajiem metieniem krievi pirmās trešdaļas laikā izvirzījās vadībā ar 2:0, bet Aploks 29.minūtē samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Pāris minūtes vēlāk Ņikita Sirotkins Krievijas valstsvienībai gan atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Līdz ar to noslēdzošo trešdaļu Latvija uzsāka ar cerīgo 1:3, tomēr 44.minūtē 49 sekunžu laikā krievi iemeta uzreiz divas ripas, izgaisinot intrigu, turklāt noslēdzošajās minūtēs Krievijas izlase guva vēl divus vārtus un tika pie pārliecinoša panākuma.

Latvijas izlase uz Krievijas vārtiem šajā mačā veica 24 metienus, kamēr Krievija izpildīja gandrīz divas reizes vairāk - 47. Pēc piektajiem vārtiem vārtsargu Reini Petku nomainīja Ints Bikars.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka savā pirmajā Universiādes hokeja spēlē Latvija ar 4:3 pagarinājumā uzveica Japānu.

Pēc divām kārtām C apakšgrupas līdere ar maksimāli iespējamiem sešiem punktiem ir Krievija, kamēr divus punktus tai zaudē Japāna. Latvijai ir divi punkti, kamēr Dienvidkoreja pie punktiem vēl nav tikusi.

Tieši pret Dienvidkorejas valstsvienību Latvija ceturtdien noslēgs apakšgrupu turnīru.

Turnīrā 12 valstu studentu izlases ir sadalītas trīs grupās pa četrām katrā. Pēc apakšgrupu cīņām katras grupas divas labākās komandas un divas labākās trešo vietu ieguvējas iekļūs ceturtdaļfinālā, turpinot cīņu par medaļām.

Ziemas Universiāde oficiāli tika atklāta svētdien. Studenti 12 sporta veidos sacentīsies līdz 8.februārim. Dalībai Universiādē akreditētās 64 valstis un vairāk nekā 2000 atlēti.

Latviju sacensībās pārstāv sportisti no astoņām Latvijas augstskolām - Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Universitātes (LU), Liepājas Universitātes (LiepU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA), Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA), Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA), Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) un Biznesa augstskola Turība (BAT).

Iepriekšējā Ziemas Universiādē, kas notika 2015.gadā Spānijā un Slovākijā, neviens Latvijas sportists netika pirmajā desmitniekā, kamēr 2013.gadā Itālijā valsts godu sacensībās pārstāvēja gandrīz 40 dalībnieku delegācija piecos sporta veidos. Latvijai labākās bija divas astotās vietas, ko izcīnīja hokeja izlase, kā arī Kristaps Zvejnieks slaloma sacensībās.