Kalnu slēpotājs Zvejnieks iegūst 51.vietu Pasaules kausa posmā slalomā

Latvijas spēcīgākais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks pirmdien Itālijā izcīnīja 51.vietu Pasaules kausa posmā slalomā, informēja organizatori. Zvejnieks veica vienu braucienu, pēc kura 30 labākie cīņu turpināja otrajā braucienā.

Divu braucienu summā uzvarēja Vācijas kalnu slēpotājs Fēlikss Neireiters ar rezultātu viena minūte un 40,57 sekundes. Viņa tautietis Frics Dopfers atpalika 0,82 sekundes un bija otrais, taču par četrām sekundes simtdaļām mākslīgā apgaismojuma apstākļos apsteidza trešās vietas ieguvēju zviedru Jensu Bigmarku.

Zvejnieks vakara sacensību pirmajā braucienā finišēja pēc 55,54 sekundēm, bet brauciena uzvarētājs Neireiers bija 4,95 sekundes ātrāks. Madonna di Kampiljo startēja 70 slēpotāju, no kuriem pirmā brauciena finišu mīkstajā trasē sasniedza 52 dalībnieki. Sacīkstes risinājās siltos laikapstākļos, gaisa temperatūrai sasniedzot +8 grādus, kas ietekmēja arī trases kvalitāti.

Pirmo reizi sezonā tehniskajās disciplīnās - slalomā un milzu slalomā - uz goda pjedestāla netika austrietis Marsels Hiršers, kurš šoreiz palika septītais.

Pasaules kausa sacensībās Zvejnieks startēja sezonā otro reizi. Pirmajās sacīkstēs novembrī Somijā viņš ieguva 48.vietu slalomā.

Sezonas kopvērtējumā līderis ir norvēģis Četils Jansruds ar 610 punktiem, savukārt slaloma ieskaitē vadību ar 240 punktiem pārņēma Neireiters, apsteidzot Hiršeru.