Kalnu slēpotājs Zvejnieks iegūst 26.vietu un pirmoreiz nopelna punktus Pasaules kausā

Latvijas kalnu slēpošanas izlases līderis Kristaps Zvejnieks trešdien Santakaterinā, Itālijā, pirmo reizi Pasaules kausa (PK) posmā slalomā kvalificējās otrajam braucienam un summā ieguva 26.vietu, kas viņam ļāva pirmoreiz nopelnīt PK ieskaites punktus, liecina organizatoru informācija. Līdz šim ne reizi Latvijas kalnu slēpotāji, startējot zem sarkanbaltsarkanā karoga, PK ieskaites punktus nebija guvuši.

(papildināts ar līdz šim labākajiem Latvijas kalnu slēpotāju rezultātiem)
Uzvarēja austrietis Marsels Hiršers, kurš divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 54,54 sekundēm, lai gan pēc pirmā brauciena viņš bija trešais. Uzvarētājam 0,21 sekundi zaudēja Norvēģijas kalnu slēpotājs Henriks Kristofersens, bet vēl 0,11 sekundes lēnāks bija krievs Aleksandrs Horošilovs, kurš noslēdza laureātu trijnieku, lai gan pēc pirmā brauciena bija līderis.

Zvejnieks no uzvarētāja atpalika 3,78 sekundes un nopelnīja piecus punktus sezonas kopvērtējumā. Posma uzvarētājs Hiršers saņēma 100 punktu.

Pirmajā braucienā Zvejnieks 75 dalībnieku vidū finišēja 27.vietā, bet cīņu otrajā braucienā turpināja labāko trīsdesmitnieks, kur sadalīja arī reitinga punktus. No līdera Horošilova 23 gadus vecais Latvijas sportists tobrīd atpalika 1,89 sekundes.

Finišu pirmajā braucienā sasniedza 48 dalībnieki, savukārt otrajā braucienā vēl trīs kalnu slēpotāji palika bez rezultāta izstāšanās vai diskvalifikācijas dēļ.

Zvejnieks gan nav pirmais Latvijas slēpotājs, kurš iekļuva trīsdesmitniekā Pasaules kausa sacensībās, informēja Latvijas Slēpošanas savienība. Ulla Lodziņa (tagad Ģērmane) vēl PSRS sastāvā astoņdesmito gadu beigās un 1990.gadā vairākas reizes bija piecpadsmitniekā ar 4.vietu kā labāko rezultātu. Savukārt Roberts Rode 2012.gada februārī PK posmā Sočos nobrauciena un slaloma superkombinācijā ieņēma 29. vietu un bija pēdējais no finišējušajiem, bet no uzvarētāja rezultāta atpalika virs noteiktā limita, tādēļ ieskaites punktus neguva.

Latvieši ir bijuši trīsdesmitniekā arī olimpiskajās spēlēs (Ivars Ciaguns 25.vieta Soltleiksitijā 2002.gadā) un pasaules čempionātos (Ivars Ciaguns 27.vietā 1999.gadā un Ilze Ābola 27.vietā 2001.gadā), kas ir ļoti augsti rezultāti. Taču olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos ir atšķirīgs sacensību reglaments.