Kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks izcīna piekto vietu Universiādes slaloma sacensībās

Latvijas vadošais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks otrdien izcīnīja piekto vietu Kazahstānas pilsētā Almati notiekošajā Universiādē slaloma sacensībās.

Latvietis pirmajā braucienā trasi veica 56,97 sekundēs, kas deva augsto ceturto vietu, bet no pirmā trijnieka viņš tobrīd atpalika vienu sekundes desmitdaļu.

Tomēr otrajā braucienā K.Zvejnieks uzrādīja astoto laiku, kas divu braucienu summā lika atkāpties uz piekto vietu.

Visu goda pjedestālu aizņēma Austrijas kalnu slēpotāji, bet par uzvarētāju tika kronēts Riharts Leitgebs, kuram K.Zvejnieks divu braucienu summā zaudēja 1,60 sekundes. Savukārt no goda pjedestāla siguldietis atpalika 0,19 sekundes.

Tikmēr Kristapa brālis Miks izcīnīja 23.vietu 38 finišējušo sportistu konkurencē.

Līdz ar to Latvijas kalnu slēpotāji noslēguši dalību Universiādē un dosies uz Sanktmoricu, kur šodien sāksies pasaules čempionāts.

LETA jau vēstīja, ka K.Zvejnieks iepriekš izcīnīja zelta medaļu Alpu kombinācijas sacensībās. Savukārt supergigantā viņš ierindojās 14.vietā, bet milzu slalomā latvietim astotā pozīcijā.

Ziemas Universiādē studenti 12 sporta veidos sacentīsies līdz trešdienai. Dalībai Universiādē akreditētās 64 valstis un vairāk nekā 2000 atlēti.

Latviju sacensībās pārstāv sportisti no astoņām Latvijas augstskolām - Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Universitātes (LU), Liepājas Universitātes (LiepU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA), Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA), Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA), Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) un Biznesa augstskola "Turība" (BAT).

Iepriekšējā ziemas Universiādē, kas notika 2015.gadā Spānijā un Slovākijā, neviens Latvijas sportists netika pirmajā desmitniekā, bet 2013.gadā Itālijā valsts godu sacensībās pārstāvēja gandrīz 40 dalībnieku delegācija piecos sporta veidos. Latvijai labākās bija divas astotās vietas, ko izcīnīja hokeja izlase, kā arī Kristaps Zvejnieks slaloma sacensībās.