Jaunajai slēpotājai Eidukai jauns rekords

17 gadus vecā Latvijas labākā slēpotāja Patrīcija Eiduka no Aizkraukles sporta skolas Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās Somijā 5 kilometru distancē brīvajā stilā ar intervāla startu 102 dalībnieču konkurencē apsteidza dažas pieredzējušas un panākumus guvušas konkurentes un ieņēma 10.vietu, otro nedēļas nogali pēc kārtas nopelnot zem simts punktiem (97,28 FIS punkti), bet pirmo reizi to izdarot distancē, informē Latvijas Slēpotāju pārstāvis Ivars Bācis.

Eiduka turpināja rādīt lielisku sniegumu arī šajā nedēļas nogalē Somijas vidienē notikušajās FIS sacensībās, kurās bez mājiniekiem un mūsējiem startēja arī igauņi, ukraiņi, ķīnieši un vēl dažu citu valstu pārstāvji. Pirms nedēļas viņa FIS sacensībās Idrē (Zviedrija) pirmo reizi karjerā ieguva zem 100 FIS punktiem sprintā – 88 FIS punkti, kļūstot par pirmo latvieti, kas to spējusi paveikt šajā disciplīnā. Šajā nedēļas nogalē Koknese novadā dzīvojošā Ingus Eiduka meita un audzēkne 100 punktu robežu pārspēja arī distancē.

Eiduka bija viena no visjaunākajām dalībniecēm un vienīgā no 2000.gada dzimušajām, kam izdevās iekļūt desmitniekā vairāk nekā simts dalībnieču vidū. Patrīcija distanci veica 14:43,1 un no uzvarētājas – Somijas izlases dalībnieces un divas reizes pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā sprintā tikušās Katri Lilenperas – atpalika 42 sekundes, kas deva 97,28 FIS punktus, kas priekš 17 gadus vecas slēpotājas no Latvijas ir lielisks rezultāts.

Rezultāts varēja būt vēl labāks, taču puskilometru līdz finišam Patrīcija piedzīvoja kritienu.

Vīriešiem labāko rezultātu no Latvijas sportistiem uzrādīja Raimo Vīgants. Viņš desmit kilometrus noslēpoja par 2:46 lēnāk nekā uzvarētājs soms Kusti Kitilā, un nopelnīja 121 FIS punktu.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti