Japānas daiļslidotāja Sakamoto izcīna pasaules čempiones zelta godalgu

Pekinas olimpisko spēļu medaļniece japāniete Kaori Sakamoto piektdien Francijā pārliecinoši triumfēja pasaules čempionātā daiļslidošanā.

Sakamoto bija līdere pēc īsās programmas un izvēles slidojumā viņa arī sasniedza labāko rezultātu, summā ar 236,09 punktiem nodrošinot pirmo vietu.

Kaori Sakamoto izvēles programma

Februārī olimpiskajās spēlēs 21 gadu vecā Sakamoto kļuva par bronzas ieguvēju.

Lēnas Hendriksas izvēles programma

Beļģijai pirmo medaļu pasaules čempionātos sieviešu konkurencē izcīnīja sudraba laureāte Lēna Hendriksa ar 217,70 punktu guvumu un spilgtu izvēles programmu.

Alisas Liu izvēles programma

Savukārt par bronzas medaļnieci kļuva amerikāniete Alisa Liu (211,19 punkti), kura pirms izvēles programmas bija piektā.

Izvēles slidojumā startēja 24 labākās daiļslidotājas pēc īsās programmas rezultātiem. Latvijas daiļslidotāja Anete Lāce īsajā programmā ieņēma 33.vietu tikpat dalībnieču konkurencē un izvēles slidojumam nekvalificējās.

Pasaules čempionāts Monpeljē noslēgsies ar paraugdemonstrējumiem svētdien, 27.martā.

Respektējot Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) aicinājumu, uz pasaules čempionātu nav lūgti Krievijas un Baltkrievijas daiļslidotāji.