Freitags pēc 12 gadu pārtraukuma nodrošina Vācijai uzvaru Četru tramplīnu posmā

Rihards Freitags svētdien Insbrukā kļuva par 12 gados pirmo Vācijas tramplīnlēcēju, kas uzvarēja Četru tramplīnu tūres posmā, liecina rīkotāju informācija. Pēc trešā posma vadībā kopvērtējumā nostiprinājās otro vietu ieguvušais austrietis Štefans Krafts.

Freitags un Krafts pirmajā lēcienā abi ieguva vienādu punktu skaitu un dalīja līderpozīcijas, taču otrajā mēģinājumā vācietis bija pārāks ar 132 metru lēcienu, kas summā uzvarētājam nodrošināja 278,5 punktus. Krafts aizlēca 127 metrus un Freitagam zaudēja piecus punktus. Trešo vietu ar 263,7 punktiem dalīja veterāni - šveicietis Simons Amans un Japānas tramplīnlēcējs Noriaki Kasai.

Krafts uzvarēja četru posmu tūres pirmajās sacensībās 28.decembrī Obersdorfā un Jaungada dienā ieņēma 6.vietu otrajā posmā Garmišpartenkirhenē. Viņa rēķinā ir 835,4 punkti un 23,1 punkta pārsvars pār savu tautieti Mihaelu Heibeku, kurš ir līderis Pasaules kausa kopvērtējumā. Četru tramplīnu pēdējais posms paredzēts otrdien Bišofshofenē, Austrijā.

Līdz šim pēdējais Četru tramplīnu posmā uzvarējušais vācietis bija Svens Hannavalds, kurš palika nepārspēts 2002.gada decembrī.

Četru tramplīnu sacensības gadu mijā notiek kopš 1952.gada un tās ir iekļautas Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā.