Favorītēm vilšanās; par pasaules čempioni kļūst Kanādas daiļslidotāja Osmonda

Kanādas daiļslidotāja Ketlīna Osmonda sestdien Itālijas pilsētā Milānā sasniedza labāko rezultātu izvēles programmā un izcīnīja zelta medaļu pasaules čempionātā, kur vilšanos piedzīvoja galvenās favorītes Karolīna Kostnere un Alina Zagitova.

Osmonda pēc īsās programmas bija tikai ceturtā, toties summā iekrāja 223,23 punktus un pārliecinoši kļuva par čempioni, pievienojot vēl vienu godalgu pirms mēneša Phjončhanas olimpiskajās spēlēs iegūtajai bronzai.

Ketlīnas Osmondas slidojums

Pasaules čempiones laurus Osmonda ieguva pirmo reizi karjerā.

Sudrabu un bronzu sadalīja Japānas daiļslidotājas Vakaba Higuči un Satoko Mijahara, kuras vienu no otras šķīra tikai 0,82 punkti.

Vakabas Higuči slidojums

Higuči īsajā programmā sasniedza tikai astoto rezultātu, toties izvēles programmā 17 gadus vecā sportiste bija otrā labākā un summā sakrāja 210,90 punktu. Pirmo reizi Higuči pakāpās uz goda pjedestāla augstākā līmeņa pieaugušo sacensībās.

Satoko Mijaharas slidojums

Mijahara bija trešā pēc īsās programmas un trešo pozīciju četrkārtējā Japānas čempione ieņēma arī izvēles slidojumā.

Rūgts sacensību noslēgums izvērtās 31 gadu vecajai mājiniecei Karolīnai Kostnerei, kura izvēles slidojumu sāka kā līdere, bet summā palika ceturtā. Itāliete startēja karjerā 14. pasaules čempionātā un pretendēja uz septīto medaļu.

Vilšanos piedzīvoja arī Phjončhanas olimpiskā zelta īpašniece krieviete Alina Zagitova. Sasniegusi otro rezultātu īsajā programmā, 15 gadus vecā sportiste izvēles slidojumā palika septītā un atkrita uz pirmā piecinieka beigām. Zagitova iepriekš šosezon uzvarēja arī "Grand Prix" finālā un Eiropas čempionātā, tomēr zeltītu punktu sezonai pielikt neizdevās.

Jau vēstīts, ka Latviju pārstāvēja Angelina Kučvaļska, kura īsajā programmā palika pēdējā 37 dalībnieču konkurencē un izvēles slidojumam nekvalificējās.

Milānā nestartēja pasaules čempiones titulu pērn ieguvusī krieviete Jevgēņija Medvedeva, kura pēc Phjončhanas sudraba iegūšanas sezonu jau noslēgusi.

Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs īsajā programmā vīriešiem bija devītais un sestdien slidos izvēles programmu. Pasaules čempionāts noslēgsies ar paraugdemonstrējumiem svētdien.