Eiduka «Tour de Ski» desmit kilometru brīvā stila slēpojumā iedzīšanā pakāpjas uz 22.vietu

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka svētdien Šveicē ierindojās 22.vietā prestižo "Tour de Ski" sacensību trešajā posmā desmit kilometru brīvā stila iedzīšanā, kamēr uzvaru izcīnīja ASV pārstāve Džesija Diginsa.

Diginsa, kura dienu iepriekš bija trešā desmit kilometros klasiskajā stilā, finišēja ar laiku 26 minūtes un 54,1 sekunde. Viņa par 5,6 sekundēm apsteidza tautieti Roziju Brenanu un par 10,1 sekundēm - Frīdu Kārlsoni no Zviedrijas.

Eiduka finišēja 22.vietā, uzrādot 27.ātrāko laiku svētdien. Viņa finišēja trīs minūtes un 39,3 sekundes aiz uzvarētājas. Par sniegumu svētdien Eiduka nopelnīja 62,67 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktus, kā arī deviņus punktus Pasaules kausa kopvērtējumā.

Kopumā sacensībās svētdien piedalījās 57 sportistes, divām no viņām nefinišējot.

Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā ar 494 punktiem ir amerikāniete Rozija Brenana. Krievijas pārstāve Tatjana Sorina seko ar 420 punktiem, kamēr vadošo trijnieku ar 364 punktiem noslēdz vēl viena krieviete Natālija Ņeprajeva. Eiduka ar 73 punktiem ir pakāpusies uz 29.vietu, bet U-23 ieskaitē viņai sestā pozīcija.

Eiduka piektdien 1,4 kilometru sprinta brīvajā stilā kvalifikācijā ierindojās 15.vietā, bet vēlāk ceturtdaļfinālā bija lēnākā starp sešām sportistēm savā slēpojumā. Vēlāk Eiduka tika klasificēta 26.pozīcijā.

Sestdien Eiduka Šveicē ierindojās 24.vietā desmit kilometru klasiskā stila slēpojumā ar kopīgu startu. Viņa no uzvarētājas Zviedrijas pārstāves Linnas Svānas atpalika vienu minūti un 31,8 sekundes, nopelnot 71,01 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu.

Svētdien 15 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā piedalījās vēl viens Latvijas pārstāvis Raimo Vīgants, kurš finišēja 64.vietā.

Tāpat kā dienu iepriekš uzvarēja krievs Aleksandrs Boļšunovs, kurš finišēja pēc 32 minūtēm un 11,1 sekundes. Viņš par 53,7 sekundēm apsteidza tautieti Artjomu Maļcevu un par minūti un septiņām sekundēm - francūzi Morisu Manifikā.

Vīgants svētdienas vērtējumā uzrādīja 57. labāko rezultātu, nopelnot 116,79 FIS punktus. Viņš no uzvarētāja atpalika septiņas minūtes un 57,8 sekundes.

Kopumā sacensībās svētdien piedalījās 75 sportisti, vienam no viņiem nefinišējot.

Piektdien Vīgants 1,4 kilometru sprinta kvalifikācijā brīvajā stilā ierindojās 44.vietā, bet sestdien 15 kilometru klasiskā stila slēpojumā ar kopēju startu aizvadīja ierindojās 66.pozīcijā starp 77 sportistiem, uzvarētājam Aleksandram Boļšunovam no Krievijas zaudējot četras minūtes un 18 sekundes. Šāds sniegums sportistam ļāva nopelnīt 176,21 FIS punktu.

Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā ar 658 punktiem ir Boļšunovs. Ar 354 punktiem seko itālis Federiko Pelegrīno, bet trešo vietu ar 296 punktiem ieņem norvēģis Juhanness Klēbo, kurš tūrē nestartē. Vīgants kopvērtējuma punktus nav izcīnījis.

Pirmdiena slēpotājiem būs brīva, bet otrdien Dienvidtiroles pilsētiņā Toblahā būs 10/15 kilometru slēpojums brīvajā stilā ar intervāla startu, kam sekos iedzīšana trešdien.

Turpinājumā slēpotāji dosies uz Valdifjemmi, kur pēc vienas atpūtas dienas 8.janvārī cīnīsies 10/16 kilometru distancē klasiskajā stilā ar kopēju startu. Nākamajā dienā būs sprints, bet tūre noslēgsies 10.janvārī, sacenšoties ar kopēju startu desmit kilometros brīvajā stilā, lielai daļai distances vedot pret kalnu. Pēdējā etapā starta un finiša augstuma starpība būs 420 metri, bet stāvākajā kāpumā būs jāslēpo kalnā ar 30% slīpumu.

Šogad prestižajā tūrē nepiedalās Indulis Bikše, kurš "Tour de Ski" startēja iepriekšējos četrus gadus.

Trešo gadu pēc kārtas Latvija ir pārstāvēta vīriešu un sieviešu konkurencē. Ja 20 gadus vecā Eiduka tūrē ir startējusi jau divas reizes, tad 21 gadu vecajam Vīgantam tā ir debija

Eiduka iepriekšējās divās reizēs "Tour de Ski" piedalījās tikai pirmajos trijos posmos, tādējādi veicot tikai aptuveni pusi no tūres. Decembrī slēpotāja neizslēdza iespēju, ka šogad veiks visu tūri.

Šogad "Tour de Ski" nepiedalās titulētā Norvēģijas komandas, toties Pasaules kausa apritē atgriezušās divas citas slēpošanas lielvalsts izlases - Somija un Zviedrija.

"Tour de Ski" seriāls veidots pēc leģendārās daudzdienu riteņbraukšanas tūres "Tour de France" parauga un principiem, distanču slēpošanas apritē ienākot 2006./2007.gadu mijā. Tā ir Pasaules kausa posmu sastāvdaļa.

Pērn vīriešu sacensībās Indulis Bikše tūri noslēdza 49.vietā, kamēr uzvaras laurus plūca krievs Aleksandrs Boļšunovs un norvēģiete Terēze Juheuga.