Eiduka PK sprinta kvalifikācijā izcīna rekordaugsto 14.vietu un iekļūst finālā

Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka sestdien Šveices pilsētā Davosā Pasaules kausa (PK) sezonas otrajā posmā sprintā klasiskajā stilā kvalifikācijā ierindojās 14.vietā, kas viņai pirmo reizi karjerā ļāvis sasniegt finālsacensības.

Uzvaru kvalifikācijā izcīnīja Rozija Brenana no ASV, kura tuvāko sekotāju Sofiju Hamiltoni-Kaldvelu apsteidza par 1,75 sekundēm. Slovēnijas pārstāve Anamarija Lampiča atpalika 2,42 sekundes un izcīnīja trešo vietu.

Eiduka 1,5 kilometru garajā distancē līderei piekāpās par 6,79 sekundēm un ierindojās 14.vietā. Sportiste pirmo reizi karjerā sprinta disciplīnā iekļuva vadošajā trīsdesmitniekā, tādējādi viņa sestdien pēcpusdienā būs tiesīga piedalīties finālsacensībās.

Latvijas slēpotāja par savu sniegumu nopelnīja 50,92 FIS punktus.

Sezonas pirmajās sprinta kvalifikācijas sacensībās Eiduka ierindojās 41.pozīcijā, bet labākais trīsdesmitnieks, kas iekļuva finālā, bija 3,72 sekunžu attālumā.

Nepilnu stundu vēlāk 1,5 kilometrus mēroja arī vīri, tostarp Latvijas pārstāvji Raimo Vīgants un Indulis Bikše.

Ātrākais kvalifikācijā bija francūzis Lika Šavanā, kurš par 1,70 sekundēm apsteidza itāli Federiko Pelegrīno, bet Janiks Rībli no Šveices atpalika 3,62 sekundes.

Vīgants līderim zaudēja 8,89 sekundes un ierindojās 52.vietā, kamēr Bikše ar 14,97 sekunžu atpalicību bija 69.pozīcijā. Par savu sniegumu sportisti saņēma attiecīgi 77,05 un 129,75 FIS punktus.

Labāko trīsdesmitnieks, kas iekļuva finālā, Vīgantam bija aptuveni pusotras sekundes attālumā.

Jau ziņots, ka Norvēģijas, Zviedrijas un Somijas distanču slēpošanas komandas atteikušās piedalīties tuvākajos divos Pasaules kausa posmos, kas decembrī notiks Davosā un Drēzdenē. Tāpat norvēģi neplāno piedalīties prestižajā "Tour de Ski" seriālā, bet zviedri un somi par to vēl lems.

Pērn Pasaules kausa kopvērtējumā dāmām uzvarēja Terēze Juheuga no Norvēģijas, savukārt starp vīriem uzvaru svinēja Aleksandrs Boļšunovs no Krievijas.