Sporta studija

Skeletonisti, bobslejisti un biatlonisti uzņem sportisko formu svarīgākajām gada sacensībām

Sporta studija

Mans Treneris. Jelgavas jauno basketbolistu treneris Alvils Eglītis

Indulis Bikše pirmais Latvijas slēpotājs, kurš izcīnījis pasaules kausa punktus

Distanču slēpotāju Bikši pagaidām finansiāli atbalsta tikai ģimene

Distanču slēpotājs Indulis Bikše ir pirmais latvietis, kurš piedalījies prestižajā “Tour de Ski”, turklāt vēl ieguvis punktus Pasaules kausa ieskaitē. Pats viņš teica, ka dalība šajā tūrē viņam bijusi daudz svarīgāka par dalību ziemas olimpiskajās spēlēs.

“Mums, slēpotājiem, tās ir prestižas sacensības – formāta dēļ, dēļ tā, ka interesantas skatītājiem, dēļ tā, ka ļoti grūtas, jo olimpiskajā programmā ir daudz brīvdienu, bet šajā tūrē pa visām deviņām dienām ir tikai divas starp septiņiem startiem. Otru tādu sacensību nav distanču slēpošanā,” LTV raidījumā “Sporta studija” atklāj sportists.

Iepriekš viņš šīs sacensības vērojis televīzijas pārraidēs un vienmēr sapņojis, ka tādās varētu nokļūt. Nu sapnis ir piepildījies. Bijis grūti, it īpaši pēdējā posmā, kad sportistiem nācies slēpot pret kalnu.

Tiesa gan, ne bez piedzīvojumiem. Bikše norāda, ka nebija cerējis, ka izturēs līdz galam. Tūres vidū pietrūkusi nauda, un nācies aizņemties līdzekļus, lai varētu finišēt.

Bikše nesaņem finansējumu no valsts, vismaz pagaidām viņa treneris, atbalsts un sponsors ir paša tēvs. Sportists atklāja, ka ģimene nav miljonāri, bet pašiem ir sava zemnieku saimniecība, kurā saimnieko. Ar šādiem ierobežotiem finanšu līdzekļiem daudzi esot aizslēpojuši līdz medaļām, taču, kā norāda Bikše, nepieciešams lieāks atbalsts.

Nākamais Bikšes mērķis ir dalība ziemas olimpiskajās spēlēs 2018. gadā, un viņš cer šo mērķi piepildīt.

Bikše neslēpj, ka bijuši piedāvājumi pāriet uz biatlonu, taču pagaidām, kamēr viņš progresē slēpošanā un jūt, ka vēl var attīstīties, sportists neplāno mainīt sporta veidu. Pats arī atzīst, ka distanču slēpošana viņam tīk labāk – cits ātrums elitē.

Distanču slēpotājs norāda, ka pilnvērtīgi sagatavoties Latvijā nav iespējams – nepieciešami arī treniņi ārzemēs. Piemēram, pirms “Tour de Ski” viņš aizvadījis treniņnometni Itālijas augstkalnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Interesanti