Distanču slēpotājs Kaparkalējs junioru izlases sastāvā gatavojas debijai Pasaules kausa apritē

Talantīgais distanču slēpotājs Lauris Kaparkalējs nākamajā ziemas sezonā varētu debitēt Pasaules kausa izcīņā, piedaloties posmā Igaunijā, sarunā ar Latvijas Radio atklāja sportists. Latvijas Slēpošanas federācija pirmoreiz ir izveidojusi junioru izlases komandu, kur kopīgi treniņi notiek Roberta Slotiņa un igauņa Aivara Rehemā vadībā. 

Junioru izlases izveidošanu Kaparkalējs uzskata par pozitīvu risinājumu, kas paver iespēju piedalīties kvalitatīvās treniņnometnēs, kā arī individuāli gatavoties pēc izlases treneru plāna. Tādēļ vasarā treniņu posms Laurim izvērtās krietni kvalitatīvāks nekā iepriekš, un viņš cer, ka ieguldītais darbs ziemā varētu atspoguļoties rezultātos. 

Lauris Kaprkalējs par gatavošanos distanču slēpošanas sezonai
00:00 / 06:03
Lejuplādēt

Izlasē ir pulcēti vairāki juniori no dažādām Latvijas vietām, tādēļ biežāk treniņi ir individuāli pēc treneru izstrādāta plāna, bet aizvadītas arī vairākas kopīgas treniņnometnes. Parasti junioru izlasē nometnēs treneru pārraudzībā ir 6–7 sportisti, pastāstīja Kaparkalējs.

Pasaules kausa apritē Kaparkalējs cer debitēt sprinta sacensībās Tallinā,

bet par vēl svarīgāku uzdevumu viņš uzskata līdz tam sasniegt labu rezultātu pasaules junioru čempionātā Kanādā un pasaules čempionātā Slovēnijā. Lauris startēs arī Latvijas čempionātos un Starptautiskās slēpošanas federācijas (FIS) kategorijas sacensībās, kā arī pieļauj iespēju, ka Pasaules kausa apritē starts Igaunijā varētu nebūt vienīgais.

Kaparkalējs vairāk koncentrējas slidsolim gan ziemas sacensībās, gan skrituļslēpošanā. Vasarā Pasaules kausā skrituļslēpošanā Lauris izlaida iepriekšējo posmu Igaunijā, jo tikai divas dienas pirms starta atlaba pēc saslimšanas ar kovidu. Kaparkalējs tādēļ nolēma labāk sagatavoties pasaules junioru čempionātam Madonā, kas risinās augusta pēdējā nedēļas nogalē, lai arī formu viņam izdevies atgūt vien daļēji.

Madonā mājas trasē vienmēr ir daudz skatītāju, kas Kaparkalējam allaž rada pozitīvas emocijas. Sacensību norises vieta viņam ir labi zināma, bet slimošanas dēļ sportists nezina, par cik augstiem mērķiem izdosies cīnīties. Galvenais starts viņam būs sacensību noslēgumā svētdien distancē ar kopīgu startu. 

Raimo Vīgants par gatavošanos distanču slēpošanas sezonai
00:00 / 05:22
Lejuplādēt

Ziemas sezonai gatavojas arī Latvijas distanču slēpošanas līderis vīriešu konkurencē Raimo Vīgants, kurš līdz Jaungadam plāno startēt trijos Pasaules kausa posmos, sezonu sākot Somijas pilsētā Rukā un vēlāk piedaloties arī posmos Alpu kalnos. Vīganta plānos nav Norvēģijas posma, kas izmaksā pārāk dārgi. Sezonas kalendārs Raimo vēl nav aizpildīts, bet viņš cer piedalīties arī Latvijas čempionātos un, iespējams, kādā distancē Igaunijas čempionātā.

Vasarā Vīgants lielākoties trenējās Igaunijā kopā ar mājinieku izlasi trenera Rehemā vadībā. Treniņi galvenokārt notika Igaunijā, bet bija arī treniņnometne Zviedrijā, paverot iespēju trenēties slēpošanas tunelī. Liela vērība bija veltīta arī spēka treniņiem pieredzējuša fiziskās sagatavotības trenera vadībā. Vīgantam sports nav vienīgā nodarbe, un viņš arī turpina energoauditora darba gaitas. 

Vasaras izskaņā Vīgants un Kaparkalējs Madonā piedalīsies Pasaules kausa posmā rollerslēpošanā, kas vienlaikus būs arī pasaules junioru čempionāts. Sacensības ar 13 valstu komandu dalību sākās ceturtdien un noslēgsies svētdien, 28. augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti