Distanču slēpotājs Bikše prestižo «Tour de Ski» sāk ar vietu astotajā desmitā

Latvijas vadošais distanču slēpotājs Indulis Bikše sestdien guva 79.vietu prestižā "Tour de Ski" seriāla pirmajās sacensībās.

Sacensības sākās ar 1,5 kilometru sprintu brīvajā stilā, kur kvalifikācijā labāko rezultātu uzrādīja pagājušās sezonas tūres uzvarētājs Sergejs Ustjugovs no Krievijas, kurš distanci veica divās minūtēs un 58,46 sekundēs. Savukārt Bikše viņam zaudēja 15,21 sekundes, apsteigdams 15 konkurentus.

Turpmākajām cīņām sprintā kvalificējās 30 labākie distanču slēpotāji.

Šajā slēpošanas tūrē līdz 7.janvārim notiks septiņi etapi un Bikše tajās piedalās otro gadu pēc kārtas. Pērn viņš kļuva par pirmo Latvijas distanču slēpotāju, kurš piedalās šajā tūrē, kopvērtējumā izcīnot 40.vietu.

"Tour de Ski" seriāls veidots pēc leģendārās daudzdienu riteņbraukšanas tūres "Tour de France" parauga un principiem, distanču slēpošanas apritē ienākot 2006./2007.gadu mijā. Tā ir Pasaules kausa posmu sastāvdaļa.

Daudzposmu slēpošanas seriāls turpināsies svētdien ar sacensībām klasiskajā stilā, Jaunā gada pirmajā dienā būs iedzīšana, bet tad sekos viena brīvdiena 2.janvārī. Gada trešajā dienā seriāls turpināsies ar sprintu klasiskajā stilā, nākamajās divās dienās būs masu starts brīvajā un klasiskajā stilā, bet sacensības noslēgsies ar deviņu kilometru posmu, kurā pēdējie trīs kilometri jāveic pret kalnu pa kalnu slēpošanas trasi.

Lai Bikše varētu turpināt sacensības, viņam būs jānoturas laika limitā - intervāla starta distancēs labākajiem nedrīkstēs zaudēt 15% laika, sprintā 20%, bet masu starta etapos nedrīkstēs tikt apdzīts par apli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Interesanti