Distanču slēpotājs Bikše pēc piektā posma saglabā cerības finišēt «Tour de Ski» seriālā

"Tour de Ski" sacensību seriāla turpinājumā Latvijas distanču slēpotājs Indulis Bikše piektdien Toblahā, Itālijā, ieguva 43.vietu 10 kilometru distancē brīvajā stilā un konkurentus neapsteidza, liecina organizatoru informācija. Bikše ir pirmais latvietis, kurš piedalās Pasaules kausa izcīņas kalendārā iekļautajā tūrē, un Madonas sportista galvenais uzdevums spēcīgajā konkurencē ir tikt līdz finišam svētdien.

(papildināts ar "Tour de Ski" kopvērtējumu)
Piekto uzvaru pēc kārtas izcīnīja krievs Sergejs Ustjugovs, finišējot pēc 21 minūtes un 47,9 sekundēm. Tikai 0,4 sekundes uzvarētājam 43 dalībnieku konkurencē zaudēja Francijas slēpotājs Moriss Manifikā. Ustjugovs kļuva par pirmo slēpotāju, kam vienā "Tour de Ski" sezonā izdevies uzvarēt piecos posmos.

Bikše no uzvarētāja atpalika divas minūtes un 6,8 sekundes.

"Tour de Ski" kopvērtējumā Bikše ir pēdējais no atlikušajiem 43 dalībniekiem 14 minūtes un 43,5 sekundes aiz Ustjugova.

Sacensību sērijas noslēgumā sestdien Itālijā slēpotājiem paredzēts starts 15 kilometros klasikajā stilā ar masu startu, bet svētdien būs deviņu kilometru iedzīšanas posms Valdifjemmē ar pēdējiem trim kilometriem kalnu slēpošanas trasē pret kalnu.

Bikšem galvenais mērķis ir noturēšanās smagajā sacīkšu seriālā pēc iespējas ilgāk, nezaudējot labākajiem virs noteiktā laika limita (15% intervāla starta distancēs un 20% sprintā), kā arī neļaujot sevi apdzīt par apli kopējā jeb masu starta distancēs.

Jau vēstīts, ka iepriekšējos "Tour de Ski" posmos Bikše ieguva 77.vietu sprintā un ierindojās 73.vietā 10 kilometru distancē ar kopēju startu klasiskajā stilā, kā arī ieguva 58.vietu skiatlonā un 49.vietu 15 km iedzīšanas distancē brīvajā stilā. Visās četrās distancēs uzvarēja Ustjugovs.

"Tour de Ski" sacensības sāka 85 slēpotāji.