Distanču slēpotājam Bikšem 64.vieta Pasaules kausa posma sacensībās

Latvijas vadošais distanču slēpotājs Indulis Bikše sestdien izcīnīja 64.vietu Pasaules kausa sacensībās 15 kilometru distancē brīvajā stilā. Bikše 15 kilometrus veica 35 minūtēs un 20,4 sekundēs, finišējot 64.pozīcijā 76 sportistu konkurencē.

Madonietis uzreiz aiz sevis atstāja igauņus Aivaru Rehemā un Karelu Tamjervu, kuri ziemeļu kaimiņvalsti pārstāvējuši olimpiskajās spēlēs.

Tikmēr uzvaru izcīnīja kanādietis Alekss Hārvijs, kurš 15 kilometrus brīvajā stilā noslēpoja 32 minūtēs un 46,2 sekundēs. Otrās vietas ieguvējs Martins Junsrūds Sunbī viņam finišā zaudēja 6,0 sekundes, kamēr trešais bija Markuss Helners, kurš no uzvarētāja atpalika 14,3 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ir Sunbī, kurš ticis pie 1218 punktiem. Otrais ar 961 punktu ir krievs Sergejs Ustjugovs, bet trešo vietu ar 741 punktu ieņem soms Mati Heikinens. Ustjugovs un Heikens šajās sacensībās nestartēja.

Tikmēr Bikše ar ar četriem punktiem ir 117.pozīcijā. Latvietis pirms divām nedēļām izcīnīja 27.vietu "Tour de Ski" noslēdzošajā posmā, izcīnot Latvijai pirmos Pasaules kausa punktus vēsturē.

Savukārt sacensībās dāmām sestdien uzvarēja titulētā Norvēģijas distanču slēpotāja Mārita Bjergena, kura novembrī atgriezās trasē pēc sezonas pārtraukuma. Viņa desmit kilometrus brīvajā stilā veica 23 minūtēs un 46,3 sekundēs.

Finišā viņai 10,7 sekundes zaudēja otrās vietas ieguvēja Krista Permekoksi, bet trešā bija zviedriete Šarlote Kalla, kura no Bjergenas atpalika 24,9 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 1391 punkti ir norvēģiete Heidi Venga, kura šoreiz bija sestā. Otro vietu ar 1112 punktiem ieņem Permekoksi, bet trešā ar 1072 punktiem ir Ingvilda Ūstberga, kura sestdien finišēja devītā.

Rītdien turpat Ulrīsehamnā norisināsies sacensības stafetē.